В поліції розповіли про найпоширеніші причини ДТП (статистика)

Украина

В Україні однією з поширених причин ДТП є недотримання водіями безпечної дистанції та безпечного інтервалу. Таке порушення призводить до серйозних пошкоджень та навіть смерті. Про це повідомляє “РБК-Україна” з посиланням на Facebook-сторінку Нацполіції України.

Безпечна дистанція – відстань до транспортного засобу, що рухається попереду тією ж смугою, яка у разі його раптового гальмування або зупинки дасть можливість водієві транспортного засобу, що рухається позаду, запобігти зіткненню без здійснення будь-якого маневру.

Безпечний інтервал – відстань між боковими частинами транспортних засобів, що рухаються, або між ними та іншими об’єктами, за якої гарантована безпека дорожнього руху.

Важливо пам’ятати, що згідно з п. 13.1. ПДР водій залежно від швидкості руху, дорожньої обстановки, особливостей вантажу, що перевозиться, і стану транспортного засобу повинен дотримуватися безпечної дистанції та безпечного інтервалу. Безпечна дистанція може бути різною, залежно від погодних умов та місця, де ви їдете. Рекомендується розраховувати дистанцію, як швидкість розділена на 2. Наприклад, при їзді трасою за умови сухого дорожнього покриття, при швидкості 60 км/год, безпечна дистанція складе 30 м.

До того ж необхідно пам’ятати, що використання мобільного телефону під час водіння – одне з основних причин відволікання водіїв. Щоб уникнути аварій, потрібно використовувати навушники або систему гучного зв’язку в автомобілі. Особливо уникайте писання текстових повідомлень, адже це повністю відвертає увагу від дороги.

Коли найчастіше виникають ДТП

За даними поліції, за 12 місяців минулого року в столиці сталось 1 894 ДТП з постраждалими. В результаті 103 людина загинула та ще 2 133 отримали травми різного ступеня тяжкості. Найчастіше автопригоди з постраждалими відбулися у п’ятницю. Пік аварійності припадає на 17:00 – в цей час було скоєно 8,2% від усіх ДТП.

Основними причинами автопригод з постраждалими є:

  • порушення правил маневрування (40%)
  • перевищення безпечної швидкості (15%)
  • порушення правил проїзду пішохідних переходів (14%)
  • перехід проїзної частини у невстановленому місці (9%)
  • недотримання безпечної дистанції (8%)
  • порушення правил проїзду перехресть (4%)

Зокрема, тільки в столиці зареєстровано 803 ДТП саме через перебування водія у нетверезому стані.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.