Ухилянтів від мобілізації не знімають з військового обліку: чи можуть видати повістку повторно

Украина

Усіх чоловіків, які двічі проігнорували повістки до військкомату, притягають до кримінальної відповідальності.  Проте у законодавстві для порушників не передбачена відстрочка від мобілізації, повідомляє Роман Лихачов з волонтерського руху “Адвокати ЗСУ”. Усі, кого засудили за статтею “Ухилення від призову за мобілізацією”, можуть підлягати мобілізації та повторно отримати відповідні повістки. 

Стаття кримінального кодексу за “ухилянство” від мобілізації карається позбавленням волі на строк від 3 до 5 років. У Єдиному реєстрі судових рішень станом на 15 липня вже є вісім вироків за цією статтею.  Кожному з обвинувачених суд призначив покарання з іспитовим строком від 1 до 3 років. 

Судові справи є у таких областях:

  • Закарпатській;
  • Волинській;
  • Львівській;
  • Сумській.

Наприклад, у Волинській області засудили чоловіка. Йому призначили один рік іспитового строку. Схожа ситуація була на Львівщині, коли чоловік проігнорував повістку, а згодом – вимогу з’явитися на медкомісію.

В Івано-Франківській області Коломийський міськрайнний суд визначив заставу за “ухилянта” у розмірі понад 24 тисячі гривень. Чоловік прибув з міста Кам`янське Дніпропетровської області, став на облік до військкомату, пройшов медкомісію і отримав повістку для відправлення до військової частини, але проігнорував її.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.