У Раді зареєстрували проєкти законів щодо акцизного податку на солодкі газовані напої

Украина

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкти №9032-1 і №9033-1, що передбачають запровадження акцизного податку на солодкі газовані напої, а також визначають напрями спрямування виручених коштів. Про це повідомив голова Комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький, передає “Укрінформ” з посиланням на вебпортал парламенту.

«Більше року наш комітет проводив консультації із ВООЗ та профільним міністерством, експертами щодо доцільності введення акцизного податку на солодкі газовані напої. Більшість експертів схвально поставилися до такої ідеї. На даний час під двома законопроєктами стоять підписи понад 80 народних депутатів», – зазначив Радуцький.

За його словами, документ №9032-1 вносить зміни до Податкового кодексу, якими пропонується встановити на мінеральні та газовані води з додаванням цукру та інших підсолоджувачів, ароматичних речовин ставку податку у розмірі 0,1 євро (4 грн) на один літр напою. Платниками будуть виробники та імпортери напоїв.

Законопроєкт №9033-1 визначає, що 50% виручених коштів спрямовуються на реалізацію програм профілактики та лікування захворювань, які виникають від регулярного вживання солодких газованих напоїв. Інші 50% – буде спрямовано на програму дитячого харчування у школах, яку ініціювала перша леді Олена Зеленська.

«Якщо Верховна Рада ухвалить законопроєкти цьогоріч, то закон почне діяти наступного року. Враховуючи міжнародний досвід, прогнозується зменшення обсягу споживання таких напоїв приблизно на 20% і, відповідно, перехід українців на споживання здорової альтернативи, тобто води», – резюмував Радуцький.

Як повідомлялось, у 2016 році ВООЗ закликала до глобальних заходів щодо зменшення споживання солодких газованих напоїв, зокрема й впровадження акцизного податку. За оцінками організації, зростання ціни на солодкі напої на 20% за рахунок оподаткування може призвести до скорочення їхнього споживання приблизно на 20%, таким чином запобігаючи ожирінню та діабету.

За дослідженням ВООЗ, 83% людей у віці 18-49 років вживають солодкі газовані напої щоденно. На відміну від цукру з продуктів харчування, цукор із напоїв (особливо газованих) засвоюється занадто швидко, що перевантажує нашу підшлункову залозу та печінку. В одній склянці солодкого газованого напою приблизно 20-25 грам цукру, або ж 5 чайних ложок. Це дорівнює 30% норми цукру за день. Якщо ж випити літр такого напою, рекомендована норма цукру на день буде одразу перевищена. Відповідно регулярне вживання таких напоїв може призвести до цукрового діабету. Наразі в Україні понад 1 млн страждають на це захворювання.

«Головна мета законопроєкту – зменшити кількість українців, які регулярно вживають солодкі газовані напої. Відповідно менше наших громадян захворіють на діабет чи захворювання кишково-шлункового тракту. І спрямувати гроші від нового податку на лікування таких захворювань та здорове харчування школярів», – сказав Михайло Радуцький.

За оптимістичними підрахунками, податок на солодкі газовані напої дозволить додатково зібрати близько 6 млрд грн за рік. Також народний депутат звернув увагу на те, що загалом понад 50 країн світу запровадили податки на солодкі напої у різних формах.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.