Пенсії 2024: кому їх збільшать, а кому планують зменшити наступного року

Украина

Пенсійний фонд України направив 26,3 млрд грн на виплати пенсіонерам станом на 12 листопада 2023 року. Про це повідомили на сайті уряду. З  них 20,9 млрд грн ПФУ перерахував через уповноважені банки, ще 5,4 млрд грн  – через «Укрпошту». Окрім цього, громадянам виділили 2,1 млрд грн на виплату житлових субсидій та пільг. Ще 1,6 млрд грн скерували з держбюджету на страхові виплати (в тому числі 501,8 млн грн – на оплату лікарняних).

9 листопада Верховна Рада України ухвалила у другому читанні проєкт закону про державний бюджет на 2024 рік. За відповідне рішення проголосували 276 депутатів. Народна депутатка, голова комітету з питань бюджету Роксолана Підласа розповіла, як зміняться пенсії та соціальні виплати у 2024 році, повідомляє пресслужба апарату Верховної Ради України.

«Пенсії, зарплати лікарям і вчителям, соціальна допомога – це захищені статті видатків, усі вони зберігаються. Крім того, 1 березня планується також індексація пенсій. Загалом усі виплати, які люди отримують від держави, будуть індексуватися наступного року», — зазначила вона.

Нардепка також додала, що в бюджет заклали й видатки на покриття дефіциту Пенсійного фонду. Також наступного року планується запуск реформи солідарної пенсійної системи.

«Тобто ті, хто зараз отримує найменші пенсії, матимуть зростання виплат. Водночас для чиновників, які вийшли на пенсію й отримують якісь астрономічні суми, ми плануємо зниження таких пенсій. Усе це робиться для того, щоб солідарна пенсійна система була більш справедливою», — наголосила народна депутатка.

За її словами, також наступного року продовжаться виплати внутрішньо переміщеним особам. Наразі таких людей обліковується в державі близько двох мільйонів. На їхню підтримку в бюджеті закладено 57,6 млрд гривень.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.