Новий рік без салютів: яка відповідальність передбачена в Україні за використання феєрверків

Украина

До Нового року залишаються лічені дні. Під час новорічних свят українці полюбляли запускати феєрверки, салюти та петарди. До початку повномасштабної війни запуск салютів додавав святкового настрою та новорічної атмосфери. Проте сьогодні використання піротехнічних виробів вважається недоречним. Більше того, використання феєрверків, салютів та різноманітних петард заборонено під час воєнного стану.

Піротехнічні вироби – це засоби, які створюють шумові та звукові ефекти. До них відносяться хлопавки, феєрверки, бенгальські вогні, петарди, салюти і так звані свічки-феєрверки. Використовувати піротехнічні вироби під час дії воєнного стану – заборонено. Українців, які ігноруватимуть обмеження, будуть притягувати як до адміністративної, так і до кримінальної відповідальності. У чинному законодавстві є кілька статей, які передбачають покарання за використання чи продаж піротехнічних виробів. Поліціянти будуть притягувати порушників до відповідальності відповідно до таких статей Кодексу України про адміністративні та кримінальні правопорушення:

  • стаття 164 КУпАП (порушення порядку провадження господарської діяльності) – штраф у розмірі від 17 тис. до 34 тис. грн. Також у порушників забиратимуть продукцію та гроші, одержані внаслідок вчинення цього правопорушення;
  • стаття 182 КУпАП (порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил дотримання тиші в населених пунктах і громадських місцях). Карається штрафом від 85 грн до 255 грн, для посадових осіб та суб’єктів господарської діяльності – від 255 грн до 510 грн;
  • стаття 195-6 КУпАП (порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів) карається штрафом від 1 020 грн до 1 700 грн з конфіскацією піротехнічних засобів;
  • стаття 296 КК України (хуліганство) карається штрафом від 17 тис. до 34 тис. грн., або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років.

Крім того, зараз очікує на друге читання законопроєкт №7438, який пропонує заборонити продаж, передачу та використання будь-яких феєрверків, зокрема салютів і петард, та проведення будь-яких заходів із використанням піротехнічних виробів та вибухових речовин.

“Звукові та світлові ефекти від використання піротехніки завдають шкоди психологічному здоров’ю населення у воєнний час через їхню схожість зі звуками вибухів, особливо враховуючи частоту повітряних тривог на території країни та ймовірність ракетного обстрілу міст.

Актуальними будуть контроль та обмеження використання піротехнічних виробів і після закінчення війни, оскільки у переважної більшості людей протягом тривалого часу зберігатиметься посттравматичний стресовий розлад, що виник у результаті переживання обстрілів під час військових дій”, – йдеться у проєкті.

Джерело: fakty.com.ua.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

2 thoughts on “Новий рік без салютів: яка відповідальність передбачена в Україні за використання феєрверків

  1. Якщо в місті буде продаж піротехніки, то це міська влада закрила очі.

  2. От пиротехники ещё не пострадал ни один житель нашего города. А от воя сирены сотни человек переехали жить на дачи и сотни человек присели на таблетки, антидепрессанты. И кому нужна ваша воющая тревога!?

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.