На Одещині ще кілька дельфінів стали жертвами війни

Украина

На Одещині на узбережжя національного природного парку “Тузлівські лимани” викинуло ще двох дельфінів–азовок, які стали жертвами війни. Одного з них течія знову “забрала” на глибину моря, іншого – шакали, пише біолог НПП “Тузлівські лимани” Іван Русєв у Фейсбук. Він пояснив, що бойові дії агресора на Чорному морі відбуваються із застосуванням надводних та підводних човнів, де використовуються гідролокатори (сонари). Вони створюються потужні звуки, які негативно впливають на здоров`я тварин. Дельфіни потрапляють у зону опромінення навігаційних приладів суден, що виводить з ладу їх органи навігації та ехолокації та отримують потужну акустичну травму.  Страждають дельфіни також і від систематичних потужних вибухів під час бомбардувань. 

При уражені органів навігації й слуху, дельфіни не можуть застосувати ехолокацію, тобто вони стають фактично “сліпими” та втрачають акустичний контроль над середовищем. “Сліпі” дельфіни знаходяться в стресі та паніці, не можуть орієнтуватися в просторі. В результаті вони потрапляють на перешкоди, зокрема й міни, розбиваються об скелі. Окрім того, такі “паралізовані” дельфіни не можуть вполювати рибу та швидко виснажуються.  Ослаблені від удару гідролокаторів дельфіни, “сліпі”, в стресовому стані різко втрачають імунітет і стають об’єктом автономного зараження збудниками інфекцій. 

Русєв припустив, що від хвиль сонарів, бомбардувань і рівня децибел  “шуму війни”,  у дельфінів  при різкому спливанні на поверхню моря, виникає газова емболія або декомпресійна хвороба. Це захворювання, що виникає через швидке зниження тиску навколишнього середовища, в результаті чого, розчинений в крові та тканинах організму азот, починає виділятися у вигляді бульбашок у кров. Відбувається спінювання крові та руйнування стінки клітин та кровоносних судин, які блокують кровотік. При тяжкій формі газова емболія – декомпресійна хвороба, яка може призвести до паралічу або смерті тварини, яких викидає море. Співробітники нацпарку встановили на узбережжі біля загиблого дельфіна фотопастку. Виявилося, що шакали забрали дельфіна і стягнули на значну відстань частину хребта. 

“Імовірно багато з вас бачили колись дельфіна на узбережжі і задавались питанням, а що з ним далі? І ось, ми багато разів, задаючись таким питанням, встановили на узбережжі біля загиблого дельфіна фотопастку. На ранок, коли ми з’явилися на місці експерименту, дельфіна вже не було. Передивившись файли, нам стало відомо що шакали забрали дельфіна і стягнули на значну відстань частину хребту. Таким чином, з’явившись на узбережжі, загиблий дельфін, може зникнути вже наступного дня, хоча бувають і виключення. І тому, слід розуміти, що фактичні дані по загиблим чорноморським дельфінам дуже занижені, оскільки знайти і врахувати в загальну кількість всіх викинутих морем тварин, практично неможливо”, – зазначив Русєв.

Окрім того, доступними для моніторингу через війну є тільки до 3-5% морського узбережжя, а море викидає на берег не більше 5% від всіх загиблих дельфінів. Решта 95% просто іде на дно моря і їх неможливо зареєструвати та досліджувати.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.