Чи отримають боржники з комуналки субсидію у 2022 році

Украина

В Україні розширили коло осіб, які мають право на житлові субсидії. Так, тепер у разі наявності боргів за житлово-комунальні послуги українцям нададуть пільги на оплату ЖКГ. Про це йдеться у повідомленні Telegram-каналу Верховної Ради. З урахуванням економічного та воєнного стану в Україні, тепер також передбачено надання права на отримання житлової субсидії особам, які:

  • мають заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, яка утворилась в період дії воєнного стану;
  • мають у власності декілька житлових приміщень/будинків, право власності на які набуто шляхом успадкування;
  • належать до складу домогосподарства і перебувають закордоном у період дії воєнного стану;

Заборгованість українців за комунальні послуги неофіційно вже перевищує 130 млрд гривень. А на субсидії в бюджеті закладено вдвічі менше коштів, ніж потрібно в сучасних умовах. Наразі в Україні велика кількість переселенців і людей, які втратили роботу, тож їм не буде чим платити за послуги ЖКГ під час опалювального сезону. Сума субсидій на цей рік необхідна щонайменше 80-90 млрд гривень.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України планує скоротити витрати на субсидії у 2023 році на 37,870 млрд гривень. Це на 9,2% менше, ніж у 2022 році, коли сума становила 41,708 млрд гривень. Також ми повідомляли, що в Україні зміниться механізм нарахування субсидій. Це станеться з 1 жовтня, субсидії будуть виплачувати через Пенсійний фонд, а з 1 грудня Фонд буде і призначати, і виплачувати субсидії та пільги.

Джерело: novyny.live.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.