Виплати військовим у серпні: кому і скільки мають доплатити на фронті і в тилу

Без рубрики

Розмір виплат військовим залежать від певних чинників. Якщо громадянин до своєї мобілізації офіційно працював ,то за ним зберігатиметься його робоче місце. Водночас відповідно до Закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин” від 01.07.2022 р. № 2352 роботодавець не зобов’язаний нараховувати заробітну плату працівнику, якого мобілізували. 

“Але це лише право, а не обов’язок, тому роботодавець може продовжувати виплачувати зарплату за власним бажанням”, – каже юрист Анастасія Сілецька.

Отож мова йде про працівників:

  • призваних на строкову військову службу;
  • призваних на військову службу осіб офіцерського складу;
  • призваних на військову службу під час мобілізації;
  • призваних на службу резервістів в особливий період;
  • прийнятих на військову службу за контрактом.

Винятком з цього правила є добровольці із територіальної оборони. Їм усе ж роботодавець повинен забезпечувати середній місячний заробіток на час проходження служби.

Отже, військовослужбовцям за вислугу років можуть нараховувати від 20 до 100 тисяч гривень. Конкретна сума виплат залежить від стажу, звання, в якому перебуває військовий, а також отриманих ним нагород за заслуги перед Батьківщиною. На 15-30 тисяч гривень можуть розраховувати інструктори та військові, які належать до керівного складу.

Громадянам, які наразі проходять строкову службу, нараховується надбавка в 6 тисяч гривень.

Отримують доплату і курсанти вишів. Її розмір становить 2 350 гривень. Слід зауважити, що на ці кошти можуть розраховувати лише громадяни, які не проходили строкової служби.

Існують і додаткові виплати. Надбавку у 100 тисяч гривень можуть нараховувати військовослужбовцям, які виконують бойові завдання безпосередньо на лінії зіткнення з ворогом. На додаткові 50 тисяч гривень претендують військові, які залучені до виконання бойових завдань у складі військового органу управління. Деякі категорії військовослужбовців отримують також надбавки у 30 тисяч гривень.

Джерело: one.ua.

Фото: progroshi.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.