Військовий облік жінок із 1 жовтня: юрист пояснив, кого це стосується

Без рубрики

З 1 жовтня українки, що працюють у сфері медицини та фармацевтики, мають зареєструватися у ТЦК та СП. Працівниці інших галузей можуть добровільно обирати, ставати на військовий облік чи ні. Про це повідомляє РБК-Україна.

Зазначається, що з жовтня на військовий облік повинні стати лікарки, медсестри та фармацевтки до 60 років, які можуть бути мобілізовані за станом здоров’я, що визначить ВЛК. Щоб стати на військовий облік, треба звернутися в ТЦК, куди потрібно взяти з собою паспорт, диплом про медосвіту та довідку з місця роботи.

Таким чином, військовозобов’язані жінки повинні:

  • ставати на військовий облік;
  • проходити підготовку до служби;
  • повідомляти ТЦК про зміну місця реєстрації/проживання, сімейного статусу, інвалідності тощо.

Згідно з законом, медичні працівниці і фармацевтки без військово-облікових документів не можуть отримати роботу. Проте для жінок, які здобули освіту до 30 грудня 2022 року (до введення змін до закону про військовий обов’язок та військову службу), діє перехідний період. До кінця 2026 року вони можуть працювати як невійськовослужбовці.

Однак роботодавці повинні звітувати ТЦК та СП про жінок з медичною чи фармацевтичною освітою, які не стоять на військовому обліку. Медички та фармацевтки, що не влаштувалися на роботу, повинні самі стати на облік. Також наразі за наявності статусу військовозобов’язаних чи без нього жінкам дозволено виїздити за кордон. Це регулюється згідно з законодавством.

Коли треба ставати на облік випускницям-медикам

За два місяці до завершення навчання, заклади освіти мають подавати до районних (міських) ТЦК СП списки випускників, із зазначенням ПІБ, дати народження, паспортних даних та податкового номера, зареєстрованого місця проживання, спеціальності та дати завершення навчання, номера військово-облікової спеціальності. Ці списки у ТЦК СП зберігаються протягом 10 років. Випускникам медичних та фармацевтичних закладів надається 1 місяць після завершення навчання, аби встати на облік. Якщо вони не звернулися до центрів комплектування впродовж цього часу – на них чекає штраф від 850 до 1 700 грн.

Фото: ukrayina.pl.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

1 thought on “Військовий облік жінок із 1 жовтня: юрист пояснив, кого це стосується

  1. Олю, Олю запишите в первые ряды на передовую! Она самая патриотичная баба из Александровки!

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.