В Україні змінять правила оплати в Інтернет: НБУ повідомив про нову вимогу

Без рубрики

Національний банк України з метою зниження ризиків шахрайства встановив до постачальників платіжних послуг вимогу застосувати посилену автентифікацію користувачів. Про це повідомила пресслужба НБУ. Регулятор зазначає, що постачальників платіжних послуг зобов’яжуть запровадити посилену автентифікацію користувачів.

Це буде проводитися при отриманні користувачами дистанційного доступу до рахунків, ініціювання дистанційної платіжної операції, а також за будь-яких інших дій у разі підозри вчинення шахрайства або інших неправомірних дій.

Посилена автентифікація передбачає створення постачальником послуги унікального коду, який зв’яже операцію на певну суму з конкретним одержувачем. Цей код прийматиметься постачальником платіжних послуг під час кожної спроби отримати доступ до рахунку або вказаних вище операцій.

“Зокрема, якщо раніше під час онлайн-розрахунків було достатньо інформації про платіжну картку та одноразовий пароль, тепер необхідно буде використовувати як мінімум два елементи захисту, що підтверджують, що платіж здійснює користувач, який має законні підстави для використання конкретного платіжного інструменту, а не шахрай “, – сказано у повідомленні.

НБУ наголошує, що це рішення запроваджується у зв’язку з вимогами Закону “Про платіжні послуги”. Також нова норма дозволить забезпечити відповідність українського законодавства у сфері надання платіжних послуг із законодавством ЄС. Регулятор також повідомив, що у 2022 році сума збитків від шахрайства з платіжними картками склала 481 млн гривень. При цьому, порівняно з 2021 роком, вона зросла на 46%. 86% випадків шахрайства у 2022 році сталося у мережі Інтернет та лише 14% через торгові мережі, банкомати, пристрої самообслуговування.

Джерело: hvylya.net.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

1 thought on “В Україні змінять правила оплати в Інтернет: НБУ повідомив про нову вимогу

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.