В Україні запровадили нові штрафи для водіїв авто

Без рубрики

Верховна Рада України посилила відповідальність водіїв за неправильне чи незаконне використання автомобільних номерів. Відповідний законопроєкт № 7365 підтримали загалом 274 народних депутати, пише news.infocar. Проєкт закону виділяє до самостійної норми адміністративних правопорушень махінації з автомобільними номерами. До Кодексу України про адмінпорушення для цього додано окрему статтю 121-3.

У ч. 1 ст. 121-3 передбачено покарання у 850 гривень (50 неоподатковуваних мінімумів) за такі порушення правил дорожнього руху:

  • управління авто без номерів;
  • управління авто з номером, що не належить йому;
  • використання номерного знака, який відповідає встановленим нормам (перевернутого, закритого, брудного, не підсвіченого).

Крім того, у ч. 2 ст. 121-3 КУпАП запроваджується відповідальність за незаконне використання спеціальних номерів Збройних Сил України, Національної поліції, Нацгвардії, ДСНС, інших силових структур та спеціальних служб. У цьому випадку покарання набагато суворіше — штраф у 1700 гривень. За повторного порушення ця сума зростає до 3400 гривень, а водія можуть позбавити прав на 3–6 місяців.

У записці пояснення до законопроєкту вказується, що останнім часом почастішали випадки маскування номерних знаків за допомогою спеціальних плівок, лаків, наклейок, накладок, а також використання заборонених в Україні 3D-номерів. Такі хитрощі не дають камерам автофіксації зчитувати автомобільні номери і порушники можуть уникнути покарання. Під час війни недобросовісні водії стали незаконно використовувати спеціальні номерні знаки та при цьому свідомо порушувати правил дорожнього руху. Це не лише кидає тінь на захисників України, а й знижує рівень безпеки дорожнього руху.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.