В Україні виведуть з обігу старі купюри 5, 10, 20 та 100 грн – рішення НБУ

Без рубрики

Національний банк з 1 січня почне поступово вилучати з обігу паперові банкноти номіналами 5, 10, 20 та 100 гривень старих зразків (з портретами праворуч, а не по центру), йдеться на сайті регулятора. Вони залишаться дійсними платіжними засобами, ними можна буде розраховуватися, як і раніше. Але, потрапивши в банки, банкноти попереднього покоління передаватимуться до Національного банку для утилізації, а не повертатимуться в обіг. Їхнє місце мають зайняти “сріблясті” монети номіналом 5 та 10 гривень зразка 2018 року та оновлені банкноти номіналом 20 та 100 гривень.

НБУ пояснює своє рішення тим, що старі купюри вже сильно зносилися, а велика кількість різних дизайнів банкнот одного номіналу в обігу може призводити до плутанини.

  • Два роки тому НБУ вилучив з обігу монети номіналом 25 копійок та банкноти гривні старих зразків до 2003 року. Вони перестали бути платіжним засобом з 1 жовтня 2020 року.
  • З 1 жовтня 2019 року НБУ вивів з обігу монети номіналом 1, 2 і 5 копійок.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.