В Україні пропонують підвищити “мінімалку”: коли і наскільки

Без рубрики

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати, яким пропонується поетапно підняти мінімалку з квітня 2023 року. Відповідний законопроєкт № 8431 опублікований на сайті парламенту. Наразі розмір мінімальної заробітної плати в Україні становить 6 700 грн, а в погодинному розмірі – це 40,46 грн. Втім законопроєкт № 8431 пропонує підвищити мінімалку до 7 370 грн з квітня цього року (в погодинному розмірі – це 44,51 грн). Зараз законопроєкт перебуває на опрацюванні в комітеті та в майбутньому має пройти два читання у залі парламенту. Також законопроєкт має підписати президент України Володимир Зеленський.

Автори проєкту пояснюють, що останніми роками розмір мінімальної заробітної плати є нижчим за розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Так, у грудні 2022 року фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становив 7 539 грн, а мінімальна заробітна плата на грудень 2022 року була 6 700 грн. В середньому за 2023 року очікується фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб 8 962 грн, а мінімальна заробітна плата, затверджена законом України на 2023 рік, залишається такою ж – 6 700 грн.

– Відповідно до ситуації, яка зараз відбувається в країні, дійсно потрібно підвищувати мінімальну зарплатню. Але варто розуміти, що разом з цим підвищенням, зростуть ціни в магазинах, розмір штрафів, інші обовʼязкові платежі, – зазначає юрист та адвокат Ростислав Кравець.

На думку адвоката, теоретично законопроєкт може бути прийнято, але виконати його буде дуже важко.

– Зростання мінімалки призведе до підвищення рівня інфляції, тому насправді такі зміни зроблять лише гірше для українців. На мою думку, прийняття законопроєкту №8431 – малоймовірна перспектива, – додає Кравець.

Станом на 3 квітня 2023 року законопроєкт № 8431 не прийнятий Верховною Радою, відповідно не набуває законної сили. Тобто поки на підвищення мінімальної зарплати українці можуть не розраховувати.

З 1 квітня 2023 року громадяни продовжують отримувати мінімалку на рівні 6 700 грн на місяць. Проте якщо парламентарі все ж приймуть проєкт закону, на українців чекає поетапне підвищення зарплати:

  • з 1 квітня 2023 року — до 7 370 грн;
  • з 1 липня — до 8 107 грн;
  • з 1 жовтня — до 8 918 грн.

Нагадаємо, що минулого року під час складання проєкту державного бюджету на 2023 рік було ухвалено рішення відмовитися від запланованого збільшення показників мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму на наступний рік. Це було зроблено у світлі економічної ситуації в Україні, викликаної війною, що триває.

Джерело: fbc.biz.ua.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.