В Україні можуть відкрити кордони для чоловіків: хто зможе виїхати

Без рубрики

У Верховній Раді мають намір дозволити виїжджати за кордон в умовах воєнного стану студентам, спортсменам та іншим громадянам, які не підлягають мобілізації. Про це свідчать законопроекти №9075 та №9074.

Відтак, у пояснювальній записці до проекту закону №9075 зазначається, що його головна мета — внесення до законодавства змін, що забезпечать можливість українським студентам іноземних вишів (чоловічої статі) та іншим категоріям громадян, що не підлягають мобілізації в особливий період, вільно виїжджати за кордон. При цьому такий виїзд має бути погоджений з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки.

До того ж, чоловік, який хоче виїхати за кордон, має взяти на себе офіційно обов’язок повернутися в Україну не пізніше завершення терміну, на який він не підлягає мобілізації (або протягом 30 днів після виїзду). Також у законопроекті №9074 нардепи пропонують, забезпечити українським спортсменам можливість виїжджати за кордон для участі у міжнародних змаганнях та інших спортивних заходах.

Спортсмени та інші військовозобов’язані, які хочуть виїхати за кордон для участі у міжнародних спортивних заходах (тренери, лікарі, представники команд), мають додатково надати лист-підтвердження від центрального органу виконавчої влади або національної федерації з виду спорту щодо виїзду на міжнародний спортивний захід.

Проте, у документах зауважується, що українці, які під час дії воєнного стану, та без поважних причин порушили термін повернення в Україну, мають нести за це відповідальність. Або ж такі люди звільняються від передбаченого покарання за умов добровільного перерахунку на спеціальний рахунок для збору коштів на підтримку ЗСУ суми, яка дорівнює розміру прожиткового мінімуму за кожен додатковий повний тиждень перебування за межами України.

До поважних причин порушення термінів повернення входять:

  • заборона на виїзд з країни перебування;
  • стихійні лиха, катастрофи, аварії;
  • перебування на стаціонарному лікуванні;
  • виконання завдань в інтересах України;
  • інші обставини, які перешкоджають виїзду з країни перебування.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що українцям, які бажають виїхати за кордон під час дії воєнного стану, потрібно більше довідок. Зокрема, чоловіки призовного віку, які мають інвалідність, повинні надати додаткове свідоцтво, що підтверджує відповідність особистих даних з діагнозом. Водночас довідку про інвалідність, видану виключно за висновком медико-соціальної експертизи, надавати не потрібно.

Джерело: trueua.info.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.