В Україні можуть посилити покарання за неявку до ТЦК

Без рубрики

В нашій країні хочуть посилити покарання за неявку до територіального центру комплектування (ТЦК). Відповідні зміни планують внести до Кримінального кодексу та Кодексу про адміністративні правопорушення. Про це йдеться у матеріалі BBC News Україна.

“Планується, що ТЦК отримають більше інструментів для перевірки військово-облікових документів громадян на вулицях, доставки їх у військкомати, оголошення в розшук. Для цього вони вже не потребуватимуть участі поліцейських. В деяких регіонах ці “новації” вже запроваджені як своєрідні “пілотні проєкти” де-факто. Представники ТЦК перевіряють документи, вручають повістки і навіть забирають військовозобов’язаних прямо на вулиці”, – зазначає видання.

За невчасну явку до ТЦК для військовозобов’язаних можуть запровадити такі покарання:

  • збільшать термін арешту;
  • значно підвищать розмір штрафів;
  • хочуть дозволити заочно притягувати порушників до відповідальності.

Станом на грудень 2023 за порушення правил військового обліку особі загрожує накладання штрафу від 30 до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (510-850 грн), повторно – від 50 до 100 (850-1700 грн) неоподаткованих мінімумів. Відповідно до статті 38 КУпАП, чітко передбачені строки притягнення до відповідальності – не пізніше, як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при правопорушенні, що триває, не пізніше як через два місяці з дня його виявлення.

Нагадаємо, воєнний стан і мобілізацію продовжили до 14 лютого 2024 року.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

1 thought on “В Україні можуть посилити покарання за неявку до ТЦК

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.