Українцям підвищать прожитковий мінімум: чому це невигідно малозабезпеченим громадянам

Без рубрики

В Україні з 1 грудня заплановано підвищення прожиткового мінімуму. Йдеться про суму 2684 грн для працездатних осіб та 2093 грн для осіб, які втратили працездатність. Однак становище малозабезпечених громадян не зміниться на краще. Про це повідомила перший заступник міністра соціальної політики Дарія Марчак. Чиновиця зазначила, що максимальну вигоду від підвищення прожиткового мінімуму отримають не ті громадяни, які найбільше потребують допомоги. Справа в тому, що цей показник прив’язаний до великої кількості виплат. З цієї причини його підвищення насамперед відчують українці із хорошим доходом.

Дарія Марчак наголосила, що прожитковий мінімум наразі в країні не відіграє своєї ключової ролі як показника доходів – скільки сім’я має отримувати для безбідного життя. І це глобальна проблема. Складність полягає в тому, що до прожиткового мінімуму в Україні пов’язані численні виплати.

“Таким чином, коли ми рухаємо прожитковий мінімум, на жаль, дуже часто ми опиняємось у ситуації, коли найбільшу вигоду від підвищення прожиткового мінімуму отримують не ті громадяни, які більше потребують допомоги від держави, а ті, які мають добрий фінансовий стан”, – пояснила Марчак.

За словами заступника міністра соцполітики, наступного року збільшення прожиткового мінімуму не заплановано. При цьому загальне підвищення буде, оскільки зростання цього показника заплановане з 1 грудня поточного року. Марчак також повідомила про реєстрацію законопроекту, яка закликала вирішити проблему непрофільного використання прожиткового мінімуму. Продовжується розробка нового інструменту соціальної підтримки, щоб посилити захист громадян, які перебувають у вкрай складному фінансовому становищі.

Джерело: biz.today.ua.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.