Українцям готують закон про заборону на продаж квартир і машин

Без рубрики

В Україні хочуть запровадити заборону на продаж квартир і машин для певної категорії громадян. Йдеться про українців, які потрапили до Єдиного реєстру боржників. Саме їм мають намір заборонити відчуження рухомого та нерухомого майна, доки вони не розрахуються за своїми боргами. Такий законопроект №9363 вже розроблений урядом та зараз знаходиться на розгляді у Верховній Раді.

Цим законопроектом пропонується запровадити автоматичну взаємодію всіх державних реєстрів із Єдиним реєстром боржників. Таким чином, якщо боржник захоче продати щось зі свого майна (будинок або автомобіль), то нотаріус, який оформлюватиме угоду купівлі-продажу, відразу побачить його в реєстрі боржників та відмовить йому в реєстрації угоди.

Таку норму закону хочуть впровадити як запобіжний захід. Адже є чимало боржників, які роками не розраховуються за своїми боргами. І задля того, щоб виконавча служба не могла стягнути з них майно в рахунок сплати боргу, багато хто намагається його продати та сховати отримані гроші. Та якщо Рада проголосує за цей законопроект, то боржникам вже не вдасться приховувати свої статки у такий спосіб.

Навіть більше, якщо якимось дивом боржнику все ж вдасться “протягти” продаж свого майна через нотаріуса, така угода не матиме ніякої юридичної сили. Слід також зауважити, що не має значення, з якої причини громадянин потрапив до Єдиного реєстру боржників, підхід до всіх буде однаковий. Разом із тим, до Реєстру не вноситимуть громадян, які мають заборгованість з аліментів, меншу за тримісячну суму призначених їм виплат.

Крім того, законопроектом також передбачені випадки, за яких боржникам не відмовлять у вчиненні певних дій зі своїм автомобілем. Йдеться, зокрема, про такі:

  • перереєстрація не передбачає відчуження ТЗ;
  • відбувається придбання чи отримання ТЗ в рахунок погашення боргу;
  • придбання авто відбувається за договором купівлі-продажу предмету забезпечувального обтяження;
  • безоплатну передачу конфіскованого ТЗ.

Джерело: finance.today.ua.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.