Українці за кордоном мають ставати на військовий облік: як це відбувається

Без рубрики

В Україні продовжено воєнний стан, а разом із ним – загальну мобілізацію. Якщо у 2022 році ніхто не говорив про військовий облік тих, хто перебуває за кордоном, то у 2023-му його законодавчо затвердили. Тепер на облік зобов’язані також стати резервісти та військовозобов’язані, які перебувають за межами країни. Це передбачає Постанова №1487 Кабінету Міністрів. У 2023 році низку обов’язків поклали на дипломатичні установи України. У них з’явилися повноваження брати на облік тих, хто перебуває за кордоном.

Кому потрібно буде стати на облік

Наразі посольства, а також консульства зобов’язані вести військовий облік призовників, військовозобов’язаних, а також резервістів. Мовиться про тих, хто перебуває на тимчасовому консульському обліку. Якщо призовника, військовозобов’язаного або резервіста знімають або беруть на облік, то упродовж 7 днів про це мають повідомити відповідні:

  • районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки,
  • органи СБУ,
  • підрозділи Служби зовнішньої розвідки.

За яких умов потрібно зніматися з обліку в Україні

Якщо призовник, військовозобов’язаний або резервіст надовго покидає країну, то йому потрібно буде знятися з обліку. Мовиться про терміни у понад 3 місяці. Для цього він зобов’язаний особисто прибути до:

  • відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки;
  • органу СБУ;
  • підрозділу Служби зовнішньої розвідки.

Важливо! Для того, щоб зняти себе з обліку, потрібно мати документи, які підтверджують виїзд за межі країни. І якщо чоловік покидає Україну на понад три місяці, то він зобов’язаний стати на військовий облік у тій державі, в якій він перебуватиме. Для цього слід буде навідатися до дипломатичної установи України.

Щойно резервіст, військовозобов’язаний або призовник прибуває до іншої держави, у нього є 7 днів, щоб стати на облік. Для цього слід мати з собою паспорт громадянина України, а також відповідні військово-облікові документи.

Резюмуємо. Якщо чоловік планує перебувати за кордоном понад 3 місяці – він повинен знятися з військового обліку в Україні. А після прибуття до іншої держави – упродовж 7 днів – стати на облік там.

Джерело: “24 канал”.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.