Українці матимуть 60 днів на оновлення даних в ТЦК: у Раді розповіли про мобілізаційні зміни

Без рубрики

В Україні продовжують працювати над законопроєктом про мобілізацію і до нього планують внести низку суттєвих змін, які стосуватимуться способів оновлення особистих даних військовозобов’язаних громадян. Передбачається, що всі українці отримають можливість зробити це різними способами. При цьому оновлення даних не буде правом, а прямим обов’язком кожного громадянина. Окрім того, передбачена низка санкцій для ухилянтів.

Детальніше про те, які зміни заплановані у законопроєкті про мобілізацію, розповів заступник голови Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв. Він також долучився до роботи над текстом документа. За словами Чернєва, українці зможуть оновити свої дані у ТЦК та СП впродовж обмеженого двома місяцями часу. Зробити це вони зможуть трьома способами:

  • громадяни зможуть особисто відвідати військкомат,
  • подати свої дані через Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП),
  • оновити інформацію через електронний кабінет онлайн.

При цьому Чернєв каже, що оновлення даних буде прямим обов’язком, а не правом громадян. Українці будуть зобов’язані оновити свої дані у ТЦК протягом 60 днів з моменту, коли закон про мобілізацію набуде чинності.

“Оновити дані упродовж 60 днів з моменту набрання чинності законом буде обов’язком громадян, а не правом. Усі військовозобов’язані мають стати на облік і виконувати свій військовий обов’язок”, – повідомив Чернєв.

Обмеження для ухилянтів

У Комітеті з питань нацбезпеки, оборони та розвідки опрацьовують також й обмеження для ухилянтів. У новому законопроєкті передбачені три види санкцій за ухилення від мобілізації. Йдеться про:

  • Тимчасову заборону на виїзд за кордон;
  • Тимчасове обмеження права керування транспортними засобами;
  • Блокування рахунків у банках.

Комітет не підтримує ідею блокування рахунків, але остаточне рішення буде прийматися народними депутатами під час голосування в сесійній залі. Очікується, що остаточна версія законопроєкту про мобілізацію буде оприлюднена найближчим часом.

Мобілізація людей з судимістю

Міністр юстиції України Денис Малюська в інтерв’ю “РБК Україна” порушив питання мобілізації людей з судимістю, зокрема за корупційні злочини. Він наголосив, що чинне військове законодавство не відповідає сучасним викликам, через що багато категорій таких громадян не можуть бути мобілізовані. Малюська вважає несправедливим, що люди з судимістю не несуть відповідальності за захист України, адже вони вільно пересуваються та спілкуються з іншими. За словами міністра, ризики, пов’язані з мобілізацією таких людей, можна мінімізувати за допомогою ретельного відбору та контролю.

Джерело: volyninfa.com.ua.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

1 thought on “Українці матимуть 60 днів на оновлення даних в ТЦК: у Раді розповіли про мобілізаційні зміни

  1. Всех гребите всех подряд судимых не судимых бабушек дедушек мусоров прокуроров судей чиновников депутатов..

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.