У ТЦК пояснили, чи можна працевлаштування без військового обліку

Без рубрики

Понад 500 днів в Україні діє воєнний стан та загальна мобілізація, які були оголошені через повномасштабне вторгнення РФ. Військовозобов’язані українці повинні стати на військовий облік для того, щоб держава знала, який мобілізаційний резерв вона має та скільки громадян здатні стати на захист Батьківщини у разі потреби. Проте є багато українців, які досі цього не зробили. 

Як відомо, українським законодавством, а саме постановою КМУ № 1487 “Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку“, передбачені певні правила щодо працевлаштування військовозобов’язаних. У ТЦК повідомили, що військовозобов’язаних, призовників та резервістів можна брати на роботу лише в тому випадку, якщо вони перебувають на військовому обліку у районних (міських) ТЦК та СП. А кожен роботодавець при прийнятті військовозобов’язаного чоловіка на роботу має  перевіряти наявність військово-облікових документів:

  • приписне — для призовників;
  • військовий квиток чи тимчасове посвідчення — для військовозобов’язаних;
  • військовий квиток — для резервістів.

Тобто у разі, якщо кандидат на посаду не дає підтвердження про свій військовий облік, роботодавець не має права прийняти такого працівника на роботу, оскільки його це буде суперечити Порядку. У зверненні ТЦК зазначається, що за порушення законодавства роботодавці можуть нести відповідальність згідно із законом. Зазначимо, за порушення передбачено штраф, розмір якого під час дії воєнного стану становить від 5 100 до 8 500 гривень.

Джерело: novyny.live.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

1 thought on “У ТЦК пояснили, чи можна працевлаштування без військового обліку

  1. Это все ( постановы и порядок) незаконно, нет такого закона , самое интересное Смирнов сейчас в Николаеве в тцк и кошмарит там людей ( там правда тариф выше)

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.