Скільки грошей потрібно Україні до закінчення війни

Без рубрики

Україна вже зараз забезпечена міжнародною фінансовою підтримкою щонайменше до кінця 2023 року. Таку заяву зробила міністерка фінансів США Дженет Єллен у зверненні до учасників весняних зборів Міжнародного валютного фонду та Світового банку у Вашингтоні. Про це пише “Голос Америки”.

За оцінками МВФ, якщо війна Росії проти України завершиться до середини 2024 року, потреба України у зовнішньому фінансуванні складатиме 115 мільярдів доларів. Однак, якщо війна триватиме до кінця 2025 року — потреба зросте до 140 мільярдів доларів.

“Ми підтримуватимемо Україну стільки, скільки потрібно”. Схвалення програми МВФ стало важливим сигналом про широку міжнародну готовність підтримувати Україну”, — запевнила Єллен. 

Тиждень тому МВФ затвердив безпрецедентний для країни у війні пакет допомоги Україні обсягом 15,6 мільярда доларів, з яких 2,7 мільярда – вже в Україні. Кошти допомогли стримати економічну стабільність та фінансувати основні бюджетні витрати, заявили в Міністерстві фінансів України. Однак існують “надзвичайні ризики” для програми, кажуть в МВФ. Програма передбачає щоквартальні перегляди, а також 19 різних заходів зі стабілізації економіки з боку України вже до кінця року, включаючи заходи зі збільшення податкових надходжень, стабільності валютного курсу, протидії корупції та стабільності центробанку.

Для відбудови України після війни, за оцінкою Світового банку, потрібно 411 мільярдів доларів.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.