Скільки часу українцям із середньою зарплатою треба заробляти на житло: дослідження

Без рубрики

Аналітичне дослідження, під час якого порівняли середню зарплату до вартості житла, провели аналітики маркетплейса DIM.RIA та фахівці платформи пошуку роботи robota.uа. Експерти враховували ціни на однокімнатні квартири як на первинному, так і на вторинному ринках.

Станом на січень 2024 року найбільший розмір середньої зарплатні зафіксували в Києві – це 23 600 гривень. Середня ціна за однокімнатну квартиру на первинному ринку в столиці становить 3 299 336 гривень. Відтак вартість житла дорівнює 140 повним зарплатам фахівця, які конвертуються у 12 років.

У Львові на однокімнатну квартиру потрібно буде заробляти 11 років, а в Дніпрі – 10 років. Найшвидше власне житло вдасться придбати жителям Івано-Франківська, Тернополя, Кропивницького, Хмельницького та Запоріжжя – за 6 років.

Чи вдасться швидше заощадити на вторинну квартиру

У Києві, Львові та Ужгороді найвищі середні ціни на однокімнатне житло. У столиці треба 11 років накопичувати середню зарплату для купівлі квартири вартістю 3 070 637 гривень. У Львові для цього необхідно 10 років, у Вінниці та Ужгороді – 9 років.

У Запоріжжі, Херсоні та Миколаєві середня вартість однокімнатної квартири значно нижча, ніж в інших обласних центрах. Вочевидь, це пов’язано з досить близьким розташуванням до лінії фронту та частими обстрілами. Щоб заощадити на вторинне житло в цих трьох містах, треба відкладати середню зарплату 4 роки.

Джерело: “24 канал”.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

1 thought on “Скільки часу українцям із середньою зарплатою треба заробляти на житло: дослідження

  1. А жить на что, если всё отдавать за квартиру? Да и зарплата в 23 тысяч даст иш фантастик!

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.