МОН пропонує скоротити кількість предметів у школі

Без рубрики

В Україні можуть скоротити кількість предметів, які вивчають учні у школах. Ініціатива, покликана зокрема вирішити питання оптимізації навчальних програм, нині відкрито обговорення у суспільстві. Про це повідомив міністр науки та освіти України Оксен Лісовий у своєму Facebook. Посадовець зазначив, що є аргументи як “за”, так і “проти” такого скорочення, та закликав “поговорити відверто”.

Чим пояснюється ідея скоротити предмети

Очільник МОН звернув увагу, що останніми роками школярам доводилося навчатися в умовах пандемії через коронавірус, а також під час повномасштабної війни РФ проти України.

“Навантаження на дитину дуже високе: і психологічне, і розумове. Це і про велику кількість предметів, і про навчання онлайн, і про додаткові заняття, щоб надолужити втрачене”, – пише міністр.

Він навів приклад, що у 7-9 класі діти мають близько 20 предметів, і таку кількість “складно засвоїти і без стресу та онлайн-навчання”, при тому, що не всі мають можливість користуватися гаджетами для дистанційки. Разом з тим учні так чи інакше зосереджуються на тих предметах, які обирають для себе як пріоритетні, зазначає Лісовий.

“Фактично питання стоїть не стільки про те, скільки має бути предметів, а як оптимізовані навчальні програми, яке навантаження отримують діти на уроках і на домашнє опрацювання, в якій формі відбувається навчання”, – пояснює він.

Вибір пріоритетних дисциплін

Міністр також звернув увагу, що в Україні у старшій профільній школі починаючи з 2027 року учні зможуть обирати напрямок, за яким бажають навчатися.

“Відповідно, це має змінити підхід з мультипредметності на конкретний профіль, який цікавий школяру чи школярці”, – каже чиновник.

Таким чином очільник МОН просить громадян ділитися в коментарях до публікації у Фейсбук (https://www.facebook.com/profile.php?id=100054814783029) своєю думкою з цього питання, та досвідом відвідування дітей занять у школах за кордоном.

Користувачі мережі дуже активно включилися до обговорення теми, і на момент виходу публікації під посадою вже майже дві тисячі коментарів. Нижче деякі думки батьків учнів, які зібрали найбільшу реакцію:

  • Навчаючись у п’ятому класі в Німеччині мій син встигав після школи відпочити, відвідати спортивне тренування і потім зробити одне-два домашні завдання з математики і мови. В Україні він після школи (кількість уроків на 2-3 більша) ледве встигає, щоб відвідати тренування, а потім сидить до 23 або 24 години виконуючи домашні завдання з усіх предметів. Дитина знаходиться на межі від даного навантаження, і уже від спорту не отримує задоволення знаючи скільки його чекає домашки вдома. Можливо, наші діти і розумніші закордонних ровесників, але вони і точно і нещасніші за них!
  • Підтримую виборні предмети у старшій школі та скорочення кількості предметів
  • На мою думку, і за моїм спостереженням – діти перевантажені. До цього зараз освіта конкурує за українських дітей, які виїхали в безпечні країни, там освіта простіша, наочніша, розважальніша. Багато непотрібних предметів виникли через те, що багато років різні люди хотіли довести свою причетність до освіти, науки і впровадити хоч щось. Простоту і ясність не впроваджували.
  • Ідея чудова, але що буде (з) реалізацією з педагогами – практиками з різних областей! А у нас пишуть люди програми, які від практичної освіти далекі, а ми потім ще якось вигадуємо як адаптувати до дітей!
  • Проблема є інша – як засвоювати предмети, коли у класах по 36 учнів? Потрібно прийняти рішення, що понад 20 учнів – це вже не клас, а гурток. Необхідно вирішити цю проблему на державному рівні, щоб дітям було приділено належну увагу вчителів, щоб діти засвоювали уроки, щоб вчителі були не виснажені на уроках з такою кількістю дітей та мали задоволення від спілкування. Це ж не лекції читати… Зрозуміло, що потрібне додаткове фінансування, але це прямі інвестиції у майбутнє наших дітей. Настав час зважитися на рішучі кроки реформування середньої шкільної освіти, і не тільки його…
  • Потрібно зменшити програмний матеріал. Нещодавно у мене дочка запитала, де в житті їй знадобиться знання про те, що у крокодила у кровоносній системі венозна та артеріальна кров змішуються. А інтеграли, а ще купа зайвого, що має вивчатися у вищій школі. І так з багатьох предметів. І навіть в історії (попри те, що я історик) можна прибрати багато зайвого. Потрібно наголошувати на знанні ходу основних подій та їх осмисленні, а не заучуванні безлічі дат, які можна знайти за допомогою гаджета. Зміни дуже потрібні.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.