южненська міська рада

В Южному змінили Положення про порядок встановлення меморіальних дошок

Информ-панорама

Депутати затвердили зміни в Положенні про порядок встановлення меморіальних дошок в Южненській громаді. Відтепер буде можливість одночасно встановлювати меморіальні дошки та додатково вшанувати пам’ять в інших формах, а саме: присвоювати ім’я особи установі; називати на його честь вулицю, сквер; встановлювати пам’ятник чи бюст.

Раніше порядком було передбачено або встановлення меморіальної дошки, або вшанування поважної особи в інший спосіб, тобто дозволявся тільки один варіант. Але в процесі роботи в міськраді було виявлено, що в місті вже є приклади, коли на честь Почесного громадянина міста встановлювали і меморіальну дошку, і називали його іменем вулицю (як приклад: Геннадій Савельєв, Владислав Терзиул (є і дошки, і названі іменем вулиці), крім того, в місті є школа М.П. Гузика і буде встановлена меморіальна дошка на фасаді навчального закладу).

«Можливо й інші Почесні громадяни захочуть скористатись цим правом. Тому члени робочої групи з встановлення меморіальних дошок запропонували виключити з Положення про меморіальні дошки пункт 4.3. : «Якщо пам’ять особи вже вшановано в інших формах (присвоєно ім’я особи установі, названо на його честь вулицю, сквер, встановлено пам’ятник, бюст), меморіальні дошки не встановлюються, за винятком історичних подій», – зазначили у відділі з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадкістю Южненської міськради, який очолює Вероніка Клімова.

Профільна депутатська комісія запропонувала встановлювати меморіальні дошки для Почесних громадян Южненської ОТГ на закладах громади за місцем їхньої роботи, а для загиблих військовослужбовців – створити тимчасову Алею слави (на період війни). Комісія рекомендувала управлінню архітектури розглянути можливість встановлення відповідних банерів на території громади.

Нагадаємо, на будівлях двох шкіл міста планується встановити меморіальні дошки на честь двох Почесних громадян Южного: Ігоря Синячова та Миколи Гузика. Крім того, триває громадське обговорення пропозиції щодо присвоєння комунальному некомерційному підприємству «Южненська міська лікарня» імені Романа Васильовича Лиманського, враховуючи його значний особистий внесок у будівництво, розбудову та модернізацію цього медичного закладу. Обговорення проходить у формі електронної консультації і завершиться 11 вересня поточного року. Висловити пропозиції (зауваження) можна в коментарях за допомогою сервісу електронної платформи за посиланням https://consult.e-dem.ua/consultations/609.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

2 thoughts on “В Южному змінили Положення про порядок встановлення меморіальних дошок

  1. ПРОТИ!!! лікартня будувалась за рахунок бюджетних коштів, тобто коштів громади. Дана особа свої кошти не вкладала. Чи може він науовець і зробив якесь відкриття в медичній галузі. Що конкретно він зробив???? Був директором, управлінцем. Завтра буде інший директор і можливо зробить набагато більше. Знову будемо переіменовувати. Але це все риторика. Наша влада нас – мешканців не чує. І якщо вони будуть мати бажання назвати лікарню на честь цьої людини, то так воно і буде. Владі начхати на думку мешканців міста і громади!!!! ПРОТИ!!!!!

  2. Може, “завтра й буде другий директор”. Були і до Лиманського, але ніхто не зробив стільки для жителів міста, скільки Лиманський. Вважаю, що треба вшанувати його ім’я.

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.