В Южному вдруге заблокували створення Молодіжної ради

Информ-панорама

Питання щодо створення в Южному Молодіжної ради було винесено на розгляд депутатів вдруге, його повторно розглянули на сесії 14 грудня. Як і минулого разу, 26 жовтня, не вистачило необхідної кількості голосів депутатів, аби такий дорадчий орган був в нашому місті. Ініціативу підтримали тільки десять міських обранців, в тому числі міський голова, п’ятеро утримались під час голосування (Світлана Вишня, Оксана Воротнікова, Олександр Гречкін, Сергій Козак, Вадим Яблунівський), один не брав участі в голосуванні (Олександр Діденко). То ж рішення не вступило в силу.

Голова профільної депутатської комісії Світлана Вишня озвучила, що, на її думку, це питання не було відпрацьоване на сто відсотків. Під час сесії вона дорікнула, що в складі ініціативної групи з підготовки установчих зборів лише управлінці, закликала детальніше обговорити це питання за участі депутатів профільної комісії, яку вона очолює, а також переконатися, чи дійсно в місті є представники молоді з вказаних в положенні напрямків (спорт; культура; журналістика; політика; екологія; волонтерство; підприємництво; інше).

Світлана Вишня: «У нас молодь від 14 до 35 років. Колись я успішно цю категорію завершила, працювала теж дуже плідно з командою молоді, стала лауреатом премії Кабміну за популяризацію здорового способу життя серед населення, тепер наголошую на тому, що в цьому проекті рішення вказано: утворити Молодіжну раду, затвердити положення, склад ініціативної групи, яка не відповідає тому положенню, яке прописано. Контроль покласти на Вишню, але я не можу відповідати за таке рішення. Це питання має відпрацьовуватися стовідсотково, а саме з членами профільної депутатської комісії, треба запросити людей з тих напрямків, що вказані (спорт, культура, екологія, волонтерство і т.д.). Якщо ми побачимо, що, дійсно, цей напрямок ефективний і є основа для створення Молодіжної ради, ми відпрацюємо питання з комісією».

Депутат Ілля Юрченко наголосив, що це питання деякі його колеги перетворюють на політичне, хоча воно таким не є і вкотре нагадав присутнім, що створення Молодіжної ради не передбачає ані виділення коштів з бюджету міста, ані майна, це буде дорадчий консультативний орган.  Він також запропонував колегам, хто має бажання увійти до складу ініціативної групи з підготовки установчих зборів – внести пропозицію і увійти туди. Але, з його слів, навіть це не вплине на рішення деяких депутатів з цього питання.

Ілля Юрченко: «Фактично планувалося створити молодіжну комісію, а це питання перетворили на політичне і чвари. Коли я став депутатом, то ще був представником молоді, зараз вже не являюсь таким. Довкола цього питання, створення Молодіжної ради, є декілька маніпуляцій. Цим проектом рішення  пропонувалось створити раду, це консультативний дорадчий орган при міськраді, тобто молодь міста зможе до нас з вами, депутатів, доносити свої думки, пропозиції, ідеї і робити це протокольно (офіційно). Є розроблене положення, як саме ця Молодіжна рада має працювати, все чітко згідно з Постановою Кабміну. Є комісія з відбору людей, які увійдуть в Молодіжну раду. Якщо хтось хоче увійти в цю комісію з депутатів, зробіть пропозицію та внесіть зміни зараз, але підтримайте цей проект рішення та проголосуйте за створення молодіжного осередку, бо гальмування цього питання – це сміх».

Депутатка Світлана Дінул впевнена, що це питання деякі її колеги гальмують через те, що в ньому фігурує Ілля Юрченко, який зокрема в період воєнного стану згуртував навколо себе команду волонтерів, молоді, активних жителів нашої громади.

Світлана Дінул: «Тут навіть якщо б Ілля станцював би танці, питання не пройде, це політика. Хочу відповісти (Гречкіну), що молодь в місті є, не всі пішли воювати. В нас проходять концерти, збирається молодь на благодійні заходи, грають на гітарі, проводять низку заходів. Всі забули, що ми тут депутати, які мають голосувати на благо людей, в тому числі молоді, але в нас виходить так: з цього питання сказали голосувати, а з цього ні, бо там фігурує депутат Юрченко, так, Світлана Вишня? А якщо б там були Ви, тоді б голосували за цей проект рішення? Всі все розуміють і бачать».

Секретарка міськради Оксана Воротнікова дорікнула управлінцям, що поцікавилась, чи обізнані в школах міста щодо створення Молодіжно ради і констатувала, що учні про це не знають.

Оксана Воротнікова: «Вже не перший раз це питання ми обговорюємо. Коли не вистачило в перший раз голосів, я почала звертатись в школи, аби дізнатися, чи знають там учні про те, що в нас утворюється Молодіжна рада, чи розповідали їм щодо цього. Ніхто з молоді в нашому місті не знає про це. Тому, якщо ми хочемо прийняти таке рішення, треба працювати в цьому напрямку».

Начальниця управління культури, спорту та молодіжної політики Надія Конопацька пояснила, що, перш ніж йти в школи і розповідати учням про Молодіжну раду, її роботу, набір до її складу – депутати мають підтримати даний проект рішення, що досі не зробили.

Надія Конопацька: «Перед тим, як йти в школи та інформувати молодь про створення ради, нам треба мати на руках відповідні документи. Зараз нам просто не дають можливість почати працювати, бо це питання вдруге не набрало необхідної кількості голосів депутатів. Зрозуміло, що основна молодь – це особи з 14 років, вони всі вчаться в школах, куди ми в першу чергу і прийдемо, але з чим ми туди підемо зараз, якщо проект рішення депутати знову не підтримали?».

Нагадаємо, даний проект рішення, який сесія вкотре не погодила, був підготовлений управлінням культури, спорту та молодіжної політики Южненської міськради на виконання постанови Кабміну №1198, а також згідно листа Одеської ОДА від 02.10.2023 № 4/01-37/10446/2-23 і неодноразових звернень обладміністрації щодо роботи або створення Молодіжної ради в Южненській громаді.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

6 thoughts on “В Южному вдруге заблокували створення Молодіжної ради

 1. Попередня молодіжна рада втекла з України!Потрібна якісна українська молодіжна рада,а опзежистам то не треба.Це питання політики хто що не казав.Борітеся і поборете.Старі злодюги ,косороті виродки совки мають піти геть .Це треба було зробити ще 10 років тому.

   1. Звісно, бо ж казати дитині яка намагається щось сказати, але ще не має словникового запасу ” я тебе не розумію” , оце мабуть патріотичне виховання.

 2. Є верховна рада, міська рада, обласна рада. Тільки молодіжної ради нам ще не вистачало

 3. Два вопроса:
  1) нахрена нужен молодежный совет
  2) почему эти холёные откормленные ряхи не на фронте

 4. Ни в одном городе нет такого количества собак на улице. Стивен Кинг завидует.

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.