В Южному прозвітували, скільки людей відвідали бібліотеки громади за 2023 рік

Информ-панорама

Протягом минулого року працівники бібліотек нашої ОТГ провели 207 масових заходів, які відвідали 2 217 людей. В 2023-му послугами бібліотек скористалися 5 508 читачів нашої громади. Книговидача складає 108 188 екземплярів. В Южненській публічній бібліотеці та бібліотеках-філіях проводилось багато заходів задля популяризації української та світової літератури, формування здорового способу життя, – про це повідомляється у звіті про результати виконання Програми розвитку культури за минулий рік, який депутати затвердили на сесії 16 лютого.

В управлінні культури Южненської міськради зазначають, що у зв’язку з воєнним станом зменшилось фінансування і витрати на деякі пункти Програми розвитку культури, але, не дивлячись на це, впродовж 2023 року проводились майже всі заплановані заходи. Базова мережа закладів культури нашої ОТГ складається з дев’яти закладів. За рік було проведено 586 культурно-масових заходів.

  • В клубних закладах с. Сичавки та смт Нові Біляри функціонують сім аматорських формувань та два аматорських об’єднання.  Було проведено 140 культурно-освітніх  заходів. У міському Палаці культури «Дружба» продовжують свою роботу 19 аматорських формувань, серед них три аматорських об’єднання та 16 колективів  художньої  самодіяльності. Палацом культури було проведено 159 культурно-масових заходів.
  • Стабільно функціонує музей міста Южного, в якому представлено експонатів основного фонду – 6 063,  науково допоміжного – 3 037.  У 2023 році  музей  відвідали  3 769 осіб. Проведено 865 екскурсій та 26 виставок.
  • Южненська художня галерея за  2023 рік  організувала  і провела 55 заходів. З них 47 майстер-класів, які проводились з дітьми ВПО та жителів міста, з різних видів декоративно-прикладного мистецтва, та вісім виставок.
  • Южненська школа мистецтв працювала в штатному режимі. Загальна кількість учнів становить 570 дітей. Вони брали участь в культурних заходах міста та різноманітних конкурсах і фестивалях. Здобули 8 Гран-Прі,  67 перших місць, 37 других місць та 28 третіх місць.

«Дуже велику увагу в 2023 році приділяли героїко-патріотичному вихованню. Всі заклади культури громади проводили концерти, пізнавально-розважальні заходи для дітей, майстерки, флешмоби  для дітей та підлітків до таких свят: День Конституції України, День Незалежності України, День Соборності України, День пам’яті жертв Голодоморів,  День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні тощо. Продовжена  практика  призначення стипендій дітям, молоді, та культурно-освітнім працівникам. У 2023 році були внесені зміни до Програми розвитку культури в Южненській громаді щодо кількості стипендій та їх розміру (становить дві тисячі гривень щомісячно на кожного стипендіата). Враховуючи воєнний стан в Україні, зменшення витрат на розвиток  культури в основному пов’язане зі скороченням фінансування Програми та скасуванням низки заходів внаслідок блекаутів. Загалом по Програмі було заплановано 2 108,2 тис. грн, а виділено з бюджету 280,2 тис. грн, витрачено – 276,2 тис. грн», – зазначається у звіті.

Джерело фото: сторінка Южненської бібліотеки в Facebook.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

2 thoughts on “В Южному прозвітували, скільки людей відвідали бібліотеки громади за 2023 рік

  1. В билярах функционирует объединение по уничтожению коммунальной собственности.

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.