«Тарілка здорового харчування»: в Южному школярам розповіли про концепцію ТЗХ

Информ-панорама

З нагоди Міжнародного дня шкільного харчування в Ліцеї №2 за участю представників Держпродспоживслужби в актовій залі навчального закладу 15 березня для учнів шостих класів провели урок «Тарілка здорового харчування». Мета заходу – підвищити обізнаність дітей про роль здорового харчування, поінформувати про важливість якісних та поживних страв. Вчителі розповіли школярам про необхідність здорового збалансованого та правильного харчування для фізичного і розумового розвитку. Після теоретичної частини діти мали зіграти в ігри про корисні та шкідливі продукти, під час яких засвоїти навички вживання корисних продуктів. Учням було надано інформацію щодо вмісту тарілки здорового харчування, а перед цим вчителі дізнавалися в дітей, які страви та продукти вони полюбляють. Відповіді були різними: піца, шаурма, бутерброди, пельмені, сало, морква по-корейськи, суп, гречка, вареники, борщ зі сметаною, шаучак, сосиски в тісті.

На великому екрані дітям показали, як має виглядати тарілка здорового харчування, де показано, скільки раціону повинно бути з кожної групи продуктів. Найбільшу частку складають дві групи: овочі та фрукти; хліб, рис, картопля та інші продукти, що містять крохмаль. В меншому співвідношенні ще дві групи: м’ясо, риба, яйця, бобові та немолочні джерела протеїну; молочні продукти. П’ята найменша група в раціоні складається з їжі та напоїв з великим вмістом жиру та цукру.

Вчителі розповіли учням про основні принципи здорового харчування, зокрема:

  • Раціон харчування повинен складатися з різноманітних продуктів, переважно рослинного, а не тваринного походження;
  • Хліб, зернові продукти, макаронні вироби, рис або картоплю потрібно споживати декілька разів на день;
  • Потрібно вживати не менше, ніж 400 г на добу різних овочів та фруктів;
  • Жирне м’ясо та м’ясопродукти необхідно замінювати квасолею, бобами, рибою та птицею;
  • Молоко і молочні продукти (кефір, кисле молоко, йогурт, сир) треба вживати з низьким вмістом жиру та солі;
  • Потрібно надавати перевагу продуктам з низьким вмістом цукру та обмежувати вживання рафінованого цукру, солодких напоїв, смаколиків;

Концепцію «Тарілки здорового харчування» розробили науковці з Гарвардської школи громадського здоров’я у 2011 році. Вона є покращеною версією тарілки харчування MyPlate, розробленої спільно міністерствами сільського господарства (USDA) та охорони здоров’я США (HHS). Тому цей метод ще називають «гарвардська тарілка». Цих принципів рекомендує дотримуватись і МОЗ України, зокрема метод ТЗХ ліг в основу реформи шкільного харчування з 2022 року, ініційованої Оленою Зеленською та реалізованої командою Євгена Клопотенка. Тарілка здорового харчування в основному визначається високим співвідношенням овочів та фруктів, зменшенням споживання оброблених продуктів, цукру та солі, а також акцентом на різноманітності харчових джерел.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

1 thought on “«Тарілка здорового харчування»: в Южному школярам розповіли про концепцію ТЗХ

  1. С нашими зарплатами и мудрой политикой любимой партии тарелка скоро будет нарисованной.

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.