Рік повномасштабної війни: скільки переселенців прибуло в Южненську ОТГ?

Информ-панорама

Згідно з даними управління економіки Южненської міськради, станом на 1 січня 2023 року в нашій громаді зареєстровано 3524 внутрішньо переміщених осіб, які прибули після 24 лютого 2022-го. Всього з тими, хто приїхав в ОТГ з 2014 року, налічується 4865 ВПО. На підставі Розпорядження Южненського міського голови №97/06-22 видача гуманітарної допомоги вимушеним переселенцям з початку повномасштабної війни здійснюється у пункті видачі ПК «Дружба».

Нагадаємо, у зв’язку з  введенням воєнного стану, в нашому місті з початку широкомасштабної війни був створений Координаційний штаб з гуманітарних та соціальних питань на випадки отримання та видачі гуманітарної допомоги, прийому та розселення внутрішньо переміщених осіб, евакуації населення. Починаючи з 24 лютого 2022 року Южненська громада взаємодіяла з такими постачальниками «гуманітарки»:

  • Благодійна організація «Благодійний фонд В’ячеслава Крука «Південна столиця» (засоби гігієни, продукти харчування);
  • Благодійний фонд «Карітас» (продукти харчування);
  • Міжнародна благодійна організація World Central Kitchen (продукти харчування);
  • Одеський благодійний фонд «Спадщина» (засоби гігієни, продукти харчування);
  • Благодійна організація «Благодійний фонд «Серце Южного» (одяг, продукти харчування);
  • Координаційний гуманітарний штаб при Одеській районній військовій адміністрації (продукти харчування, засоби гігієни, одяг, інші товари);
  • Відокремлений підрозділ International Rescue Committee в Україні (побутові зимові товари).

Про свою роботу Координаційно-гуманітарний штаб громади звітує на своїй сторінці у Facebook. В цьому місяці в штабі відбулась видача чергової гуманітарної допомоги у вигляді продуктових боксів, жіночих наборів гігієни та дитячого харчування (до 1 року). «Гуманітарку» отримали 36 сімей ВПО, в яких проживає від трьох осіб (в тому числі багатодітні родини).

Раніше ми повідомляли, що на початку лютого в штабі пройшла благодійна акція: роздавали одяг, взуття, дитячі приналежності всім, хто цього потребує. Зазвичай в штабі надавали речі внутрішньо переміщеним особам, але тепер запрошують і южненців. З перших днів війни жителі нашої громади відреагували на заклик про допомогу спочатку для військових, згодом і для вимушених переселенців, які почали прибувати в наше місто. Тоді южненці активно почали приносити в ПК одяг, дитячі візочки, іграшки, взуття і роблять це по сьогоднішній день. Речей назбиралось дуже багато, тому було прийнято рішення щомісяця проводити подібну акцію під назвою «Допоможемо тим, хто допомагає» та запрошувати як ВПО, так і жителів Южненської ОТГ. Для зручності на першому поверсі передбачили примірочні. Речі роздають безкоштовно.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

2 thoughts on “Рік повномасштабної війни: скільки переселенців прибуло в Южненську ОТГ?

  1. Скiльки виïхало людей з громади?Немає у статті iнформації.

  2. як завжди похвали тільки своїх. Матеріал однобокий. Згадали виключно прибліжонних.

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.