Перейменування вулиць в Южненській ОТГ: жителі надали 25 пропозицій

Информ-панорама

В Южненській ОТГ завершились консультації з громадськістю, які проходили шляхом анкетування щодо зміни назв двох вулиць в Нових Білярах. Нагадаємо, місяць тому ми повідомляли, вулиці Першотравневу та Радянську в селищі планують перейменувати, оскільки, на думку експертів, вони підпадають під декомунізацію. Це питання обговорили на комісії в міськраді 1 лютого цього року. Тоді керуючий справами міськвиконкому Владислав Терещенко озвучив, що Южненська міськрада отримала лист від Одеської районної адміністрації з висновками експертної комісії Українського інституту національної пам’яті, в якому зокрема йдеться про те, що назви населених пунктів та інших об’єктів топонімії, в яких відображена ідеологема «1 травня» – є такими, що пов’язані з реалізацією російської імперської політики (встановленням радянської влади на території України), й, відповідно, до підпункту «є» пункту 4 частини першої статті 2 Закону належать до символіки російської імперської політики. Крім того, начальник управління архітектури та містобудування Южненської міськради Сергій Оришака надіслав лист, в якому повідомляється, що при проведенні аналізу адресного реєстру в смт Нові Біляри ним була виявлена вулиця Радянська, яка відповідно до Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики», теж підлягає перейменуванню. 

Початок збору пропозицій від жителів Нових Біляр оголосили 5 лютого цього року, збір тривав протягом місяця. 8 березня на сайті міськради оприлюднили інформацію, що за цей період від жителів селища було отримано 25 пропозицій.

Щодо перейменування вулиці Першотравнева, надійшли наступні пропозиції:

 • Благодатна (7 пропозицій);
 • Калинова (2);
 • Зоряна – (2);
 • Лесі Українки – (1);
 • Залишити стару назву – (4).

Щодо перейменування вулиці Радянська,  надійшли такі пропозиції:

 • Соборна (7);
 • Чарівна – (1);
 • Гостинна – (1).

«Враховуючи результати консультацій з громадськістю, а також з метою врахування громадської думки під час прийняття органом виконавчої влади остаточного рішення з питань, що потребували вивчення громадської думки,  на комісії з питань перейменування  запропоновано вулицю Першотравневу перейменувати на вулицю Благодатна, а вулицю Радянську на Соборну. Перейменування вулиць розпочалось на підставі повідомлення від Одеської районної військової адміністрації та фахового висновку експертної комісії Українського інституту національної пам’яті з питань визначення належності об’єктів до символіки російської імперської політики», – повідомляється в звіті.

Відділом з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Южненської міськради, яке очолює Вероніка Клімова, підготовлені відповідні проєкти рішень для подальшого розгляду депутатами на наступному засіданні сесії.

Фото: архів.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

5 thoughts on “Перейменування вулиць в Южненській ОТГ: жителі надали 25 пропозицій

 1. А почему наши депутаты не решают на сессии Южненской Громады переименование улиц на имена наших погибших Героев которые отдали самое ценное и дорогое свою жизнь!!!

 2. улица Байденюка и Джонсонюка. Пора уже называть улицы в честь хозяев незалежного государства

 3. Треба вшанувати тих хто рятує нас від варварів ,а не називати вулиці недоречними словами.

 4. А что слышно с переименованием города ?
  А то как-то заглохла тема.
  Или в столице сейчас другие проблемы ?

  1. нет, не заглохла, вон недавно Южноукраинск переименовали на Гард…на очереди и Южный.

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.