Одеський припортовий завод відзначає свій 44-й день народження (фото)

Информ-панорама

28 грудня акціонерне товариство «Одеський припортовий завод» відзначає свій день народження. Саме цього дня у 1978 році на підприємстві був отриманий перший аміак. У першу добу роботи було вироблено перші 1360 тонн рідкого аміаку власного виробництва. 44 роки… Для колективу заводу це не просто цифри, це становлення та розвиток одного з найбільших хімічних підприємств в країні, яке за цей час завоювало позитивний імідж та репутацію у всьому світі – зазначають в пресслужбі ОПЗ.

Одеський припортовий завод є членом Міжнародної асоціації виробників добрив (IFA), яка разом з Європейською асоціацією виробників добрив (EFMA) завжди високо оцінювали роботу ОПЗ як надійного партнера, який активно співпрацює з багатьма іншими членами асоціації. Так, завод реалізовував свою продукцію на внутрішній ринок України, але більша частина продукції експортувалася більш ніж в 30 країн світу. Основними споживачами продукції стали Туреччина, Бразилія, Індія, Мексика, Іспанія, Марокко, США, Нігерія, Греція, Алжир, Бельгія, Йорданія, Ізраїль, Туніс, Франція, Албанія, Канада, Перу, Пакистан, Куба, Нікарагуа та інші.

Усього за 44 роки роботи з дня отримання першої продукції на АТ «ОПЗ» було виготовлено майже 37 млн тонн аміаку та 26 млн тонн карбаміду. Відвантажено близько 120 млн тонн аміаку, 102 млн тонн кабаміду та майже 19 млн тонн іншої хімічної продукції, тощо.

Ефективність організації виробництва, якість продукції, безпрецедентні заходи щодо природоохоронної діяльності Одеського припортового заводу неодноразово були відзначені багатьма вищими нагородами світового рівня. Кожен період роботи заводу мав свої особливості. Колектив підприємства, мобілізуючи досвід, знання та майстерність, завжди успішно долав усі труднощі та вирішував поставленні завдання.

Назавжди залишаться в історії підприємства прізвища фахівців, від яких багато в чому залежав загальний успіх запуску першої черги заводу та подальший розвиток виробництва: Скориченко Анатолій Васильович, Горбатко Валерій Степанович, Єлкін Артур Олександрович, Приходько Леніан Дмитрович, Гайдамак Катерина Іванівна, Крушев Віктор Андрійович, Кузнєцов Анатолій Сергійович, Марухненко Віктор Ігорович, Гайдамак Євген Васильович, Недєльчев Дмитро Андрійович, Курбатов Юрій Федорович, Герхардт Олександр Олександрович, Лебеденко Микола Дмитрович, Малиновський Михайло Тихонович, Бубнов Геннадій Миколайович, Дгедуадзе Гізо Григорович, Спектор Йосип Давидович, Овчинніков Юрій Миколайович, Черняк Галина Станіславівна, Косогов Олег Григорович, Мельник Юрій Григорович, Єгріщин Михайло Єгорович, Федчун Олександр Юрійович та багато інших заводчан. Ці люди та їхні команди створювали найсприятливіші умови для успішного проведення будівельно-монтажних та пусконалагоджувальних робіт, тощо.

У літопису заводу назавжди залишаться імена працівників першої зміни цеху з виробництва аміаку, яка прийняла готову продукцію – Валентина Говорова (начальника зміни), Володимира Журавльова, Віктора Андрєєва, Анатолія Загорулькіна, Віктора Кухаренка, Василя Серебрянського, Владислава Стороженка та Миколи Свирського.

«Сьогодні акціонерне товариство «Одеський припортовий завод» разом з усією країною переживає дуже складний період. Ведення бойових дій, захоплення територій, ракетні обстріли з боку росії, енергетичний терор, блокування торгівельно-економічних шляхів взаємодії з партнерами стали серйозними перепонами для нормальної роботи заводу. В цих умовах збереження діючого підприємства та колективу професіоналів заводу стає справжньою лінією опору агресору. Через об’єктивні причини Одеський припортовий завод відчуває дуже багато складнощів щодо поновлення виробництва власної продукції. Але з боку керівництва АТ «ОПЗ» жодного дня не припиняються пошуки рішень для поновлення виробничих процесів підприємства. Завод вже неодноразово демонстрував своє вміння успішно змінюватись під ситуацію у країні та світі.  Наочним прикладом тому є випуск на заводських потужностях медичного кисню під час пандемії COVID -19, що дозволило забезпечити життєво необхідним продуктом лікарні Одеського регіону. Перед колективом заводу повстали нові виклики, і знову було винайдено шляхи їх вирішення. Так, у складній ситуації сьогодення, відбулося перепрофілювання виробничих потужностей АТ «ОПЗ», що дозволило у межах підписаної Україною міжнародної угоди «Про зерновий коридор» відвантажувати зернові з Одеського припортового заводу на морський транспорт для відправлення на експорт», – зазначили в пресслужбі ОПЗ.

Джерело: пресслужба ОПЗ.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.