Южненці долучися до вшанування пам’яті жертв голодоморів (фото)

Информ-панорама

Щороку в четверту суботу листопада українці вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років і масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років. Цьогорічна кампанія на вшанування пам’яті проходитиме під гаслом «Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо!». Южненці зібралися біля центральної стели ввечері п’ятниці, 24 листопада. Містяни хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв голодоморів, а також долучилися до всеукраїнської акції «Запали свічку», виклавши лампадки у вигляді хреста.

До присутніх звернулась директорка міської студії телебачення «МИГ» Ольга Годовенко. Вона озвучила, посилаючись на видання The Independent, що ще до повномасштабного вторгнення РФ розпочала підготовку голодомору в Україні. Експерти та міжнародні юристи зібрали докази, що Росія активно готувалася до викрадення запасів зерна, що мало позбавити українське населення продовольства. Підготовка до цього розпочалася і тривала протягом кількох місяців до того, як Путін віддав наказ про вторгнення в Україну в лютому 2022 року.

Ольга Годовенко: «Експерти наводять факти, що до повномасштабного вторгнення РФ через свої підрядні оборонні організації закупила багато вантажівок і три 170-метрові суховантажні судна для того, щоб вивозити зерно з України. Тільки завдяки нашим ЗСУ, нашим чоловікам, цим планам не вдалося реалізуватися і ми не повторили долю наших пращурів. Наш святий обов’язок, аби в кожному місті імена наших янголів-оборонців були назавжди в історії, бо вони врятували нас. Меморіальний комплекс пам’яті в нашому місті має бути в центрі, ми розуміємо, що виділення коштів на це відбудеться в кращому разі через рік після закінчення війни. Але сьогодні важливо визначитися з концепцією такого об’єкту і з розташуванням. Його місце має бути тут – в центрі Южного…»

У новому звіті міжнародної юридичної компанії з прав людини Global Rights Compliance (GRC) зазначається, що ще в грудні 2021 року російський оборонний підрядник почав закуповувати вантажівки для перевезення зерна, що свідчить про попереднє планування пограбування українських продовольчих ресурсів “у безпрецедентних масштабах”. І вже менше, ніж за тиждень після вторгнення, Росія почала захоплювати українські ферми, де викрадала 12 000 тонн зерна на день. Докази “скоординованого рівня попереднього планування” будуть надані Міжнародному кримінальному суду.

GRC сподівається, що це призведе до першого міжнародного переслідування проти Путіна за воєнний злочин голоду як методу ведення війни. Дуже ймовірно, що Росію визнають винною, вважає Катріона Мердок, партнер Global Rights Compliance. І якщо так станеться, Путін може зіткнутися з ще одним ордером на арешт МКС на додаток до того, який був виданий у березні цього року за незаконну депортацію дітей з окупованих українських територій.

“Росія не лише застосувала багатосторонній підхід, взявши в облогу цивільне населення, зруйнувавши критично важливу інфраструктуру, але й заздалегідь спланувала захоплення та пограбування сільськогосподарської продукції за підступним планом. Москва спровокувала глобальну продовольчу кризу і застосувала атаки на сільськогосподарський сектор України як тактику ведення війни”, – сказала Мердок в інтерв’ю The Independent.

Награбоване в Україні зерно наразі оцінюється в 1 млрд доларів на рік. Кілька приватних українських зернових компаній були примусово включені до складу російського державного оператора, повідомили в GRC.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

4 thoughts on “Южненці долучися до вшанування пам’яті жертв голодоморів (фото)

  1. Не знаю на что ссылается Ольга, но например при правлении порошенко были уничтожены практически все крупные арсеналы нашей страны (вы все помните как периодически, в разных концах страны они горели и взрывались по несколько суток), тогда не нашли никого как всегда. Это только один эпизод подготовки тупорылой русни к войне против нас.

  2. Голодомор сейчас на ОПЗ. При этом уволившийся директор ОПЗ по логистике Артем Репневский получил свою выплату размером в 1 800 000 грн

  3. Это называется вброс. С таким же успехом можно ссылаться на “спид-инфо” или “бульвар”. Когда пропало все зерно из гос резерва гражданка почему-то с микрофоном по площади не бегала и не верещала про голодомор.

  4. Это называется, мы ждём новую партию, только та партия будет реинкарнацией партии регионов, так как состоять будет из хамов, взяточников и тыловых предателей. Да, для соблюдения символизма возьмут какую-то “икону”, всех оденут одинаково.

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.