Блекаут на Одещині затягується: які прогнози дають жителям щодо повернення графіків

Информ-панорама

В області сталася масштабна аварія на електропідстанції  – після численних ворожих влучень відремонтований трансформатор не витримав навантаження. Відбулося займання, через пожежу на якийсь час без живлення лишилася навіть критична інфраструктура міста та частини області, йдеться в ТСН

Поки новини невтішні – 300 000 жителів Одеси та Одещини без світла. Наразі всі зусилля енергетиків спрямовані на те, аби забезпечити людей електрикою бодай за схемою “2 на 8”. Тобто 2 години – зі світлом, вісім – без. Це завдання-максимум для тих, хто ліквідовує наслідки. На краще годі й сподіватися, адже ситуація вкрай складна, і перспективи, кажуть енергетики, не надто оптимістичні.

Цього разу блекаут стався через одразу дві аварії на енергооб’єктах, які трапилися протягом доби. Першу ліквідували досить швидко, а от через другу здійнялася масштабна пожежа. Техніка, пояснюють в “Укренерго”, просто не витримала навантаження через постійні пошкодження.

“Від 10 жовтня і особливо в останні два місяці, всі три підстанції, які живлять місто Одесу та Одеську область, зазнали ушкоджень. Ми втратили дуже багато обладнання внаслідок цих атак”, – заявляє голова НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький. 

Цей блекаут жителі Одещини зустріли вже підготовленими. Після останнього обстрілу в умовах аварійних відключень люди жили протягом 9 днів. Але, зізнаються – тяжко. Найгірше мешканцям багатоповерхівок, багато з яких без електрики не мають і тепла. Аби хоча б критична інфраструктура працювала без зупинок, з усіх куточків України до Одеси прямують 65 потужних генераторів. Але вже, очевидно, що найближчі дні будуть украй важкими й обмеження в електропостачанні будуть суттєві.

Ситуація з електропостачанням в Одесі після аварії на підстанції, яка сталася вранці в суботу, 4 лютого, може суттєво покращитися не раніше найближчої п’ятниці (10 лютого), заявив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький. На брифінгу в неділю, 5 лютого, Кудрицький сказав, що поки що через аварію світло даватимуть в режимі «2 години через 8». Кудрицький запевнив, що «Укренерго» в посиленому режимі відновлює всі енергооб’єкти в області, які постраждали від російських атак.

«Укренерго» сфокусувалося на одному із постраждалих енергооб’єктів, який дозволить якнайшвидше відновити електропостачання Одеси та Одеського району. За його словами, зараз там цілодобово працюють п’ять аварійних бригад – це максимум, який можна на ньому розмістити. За прогнозами, відновлювальні роботи на цьому об’єкті, які ведуться з максимально можливою швидкістю, закінчаться до п’ятниці, після чого можна очікувати значного покращення ситуації із графіками відключення.

«Внаслідок російських атак ракетами і дронами обладнання, яке є в Одеській області та в Україні в цілому, перенесло велике навантаження. Значна частина цього обладнання була відновлена після атак, але аварії на кшталт вчорашньої (4 лютого – Ред.) є прямим наслідком російської кампанії проти енергосистеми України. Обладнання, яке було декілька разів пошкоджене, вичерпало свій технічний ресурс. Тому наслідки серії російських атак даються взнаки не лише безпосередньо під час влучань, а й через деякий час після цього», – підкреслив Володимир Кудрицький.

В пресслужбі ДТЕК “Одеські електромережі” ввечері 5 лютого повідомили, що генератори від ДТЕК, Міністерства енергетики та ДСНС вже почали забирати зі складів представники об’єктів критичної інфраструктури Одещини. Після того, як на них буде перепідключено котельні, водоканалізаційні, насосні станції та інші об’єкти, енергетики зможуть розвантажити мережу. Вивільнену електроенергію спрямують, щоб постачати світло до житлових будинків мінімум двічі по дві години на добу.

Фото: В. Курбатов.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме: