В РВА засумнівались у доцільності фінансування муніципальних варт, а в Южному хочуть оптимізувати КП

Городская хроника

Питання доцільності утримання муніципальних варт за рахунок бюджетів у територіальних громадах Одеського району, в тому числі в Южненській ОТГ, потребує детального аналізу та можливого внесення змін у їх функціонування. Таку позицію висловив під час наради з головами громад начальник Одеської районної військової адміністрації Олександр Гринчак.

«Звертаюсь до усіх керівників ОТГ з дорученням надати детальну інформацію щодо стану справ, комунікації, та реальних фактів допомоги працівників «муніципальних варт». Будемо розглядати кожну конкретну ситуацію та приймати спільні рішення», – зазначив Олександр Гринчак.

Нагадаємо, що протягом двох засідань робочої групи Одеської ОВА «Прозорість та підзвітність» значну увагу було приділено проблемним питанням роботи «Муніципальної варти» Одеської міської громади. Зокрема очільник Одеської РВА розповів, що за словами правоохоронців, з «муніципалами» немає жодної комунікації, вони не надають допомоги у патрулюванні та не беруть участь у нарадах.

В Южненській ОТГ на наступний рік в місцевому бюджеті планувалося передбачити на утримання КП «Муніципальна варта» більше 20 млн гривень. Зі слів директора КП Володимира Панченко, виділення бюджетних коштів необхідне задля ефективної діяльності підприємства у 2024 році, у тому числі і для утримання працівників у загальній кількості 60 штатних одиниць. Левова частка цієї суми йде на виплату зарплати з нарахуваннями «муніципалам». На сесії 14 грудня депутати дали протокольне доручення створити робочу групу щодо оптимізації роботи цього підприємства та передбачити фінансування для вказаного КП тільки після відпрацювання цього питання. Міський голова Володимир Новацький тоді наголосив, що особисто братиме участь в процесі оптимізації «Муніципальної варти».

Нагадаємо, що через повномасштабну війну, в 2022 році в нашій громаді було прийнято рішення створити на базі КП «Муніципальна варта» відділ муніципальної охорони для підтримання безпеки і правопорядку, несення служби на блокпостах, патрулювання територій громади.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

11 thoughts on “В РВА засумнівались у доцільності фінансування муніципальних варт, а в Южному хочуть оптимізувати КП

  1. Толку никакого от этой варты нет, только одни расходы, вместе со всеми пусть идут Родину защищать.

  2. Скільки питала (більше чотирьох років), але й досі не отримала чіткої відповіді, що входить до обов’язків варти. Тому вважаю, що варта нам зовсім не потрібна. Хай йдуть захищати країну.

  3. 60 штатных единиц это очень много, наверное больше, чем в отделении полиции. Сокращать всех не надо, нужны помощники полиции, например, обеспечить помощь участковому, доставить нарушителя и.т.п. Сделать четыре смены по три человека и начальника над ними, считаю вполне достаточно для Южного. 13-14 человек личного состава муниципальной варты достаточно. 46 человек расторгнуть контракт. Экономия миллионы грн.

    1. А зачем они вообще нужны? С них же практической пользы, как с козла молока!

  4. Нема тут що вартувати.Якби южненці закрили московські писки,то й визволяти нікого.Але ж ні,треба робити з українського міста магадан навіть тоді коли до цього вже 30 років вже ніщо не спонукає.

  5. Варту розігнати, поліцію розігнати, міську раду розігнати, прокуратуру розігнати і всіх на фронт ( разом з собаками, щоб не заважали). От тоді заживемо. Всі дружно та мирно і без сварок, по закону. Нудно навіть буде жити.

  6. клоуны из муниципальной варты даже с прикормщицами бродячих собак справиться не могут, хотя обязаны следить за благоустройством. Им наверно и бронь ещё положена.

  7. Я считаю что им необходимо две вещи, обучение и более широкие правовые основы для работы. Обе вещи вполне реальны.

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.