В Южному презентували візуалізацію меморіалу пам’яті Захисників України (фото)

Городская хроника

В міськраді 8 листопада презентували візуалізацію меморіального комплексу, який стане продовженням вже існуючої в місті Еспланади пам’яті полеглих в російсько-українській війні Захисників України. Це пропозиція, яку надала одна з одеських архітекторських організацій, до якої по допомогу звернулись родичі наших загиблих Воїнів. Про це під час наради повідомила дружина загиблого військовослужбовця Станіслава Годовенка – Ольга Годовенко. За її словами, це лише попередня пропозиція, а не остаточний ескіз. Сьогодні вона була презентована членам робочої групи.

Ольга Годовенко: «В нас сьогодні відбулась попередня нарада, на якій ми розглянули візуалізацію меморіального комплексу, але концептуально вона продовжує вже реалізовану Еспланаду пам’яті. Керує сьогодні процесом начальник управління архітектури та містобудування Сергій Оришака, бо йому раніше було доручено розробляти цей об’єкт та розглядати ті пропозицій, які надходитимуть. Та візуалізація, яка була презентована, надана одеською архітекторською фірмою, до якої ми, як родичі загиблих Захисників, звернулись по допомогу і вони нам надали пропозицію того, як вони бачать цей об’єкт в нашому місті у вигляді відеоролику».

На кадрах видно, що меморіальний комплекс представляє собою вже існуючий в центрі міста пам’ятний об’єкт у вигляді стели, його планується реконструювати і додати декілька нових деталей. Як розповів в інтерв’ю Yuzhny.info Сергій Оришака, територія нинішнього меморіалу після реконструкції в декілька разів збільшиться. Його планується візуально виокремити від міської забудови, зробивши пагорб зі стіною пам’яті (плачу) та висадивши декілька десятків дерев.

Сергій Оришака: «Наша робоча група проводила засідання ще навесні, вже тоді було вирішено, що та стела, яка в нас є, потребує реконструкції, бо вона була виконана в більш радянській символіці, там досі є георгіївська стрічка, була й зірка, яку нещодавно замінили на тризуб. Родичі загиблих військовослужбовців знайшли архітектора в Одесі, який запропонував свій варіант бачення, як має виглядати цей об’єкт в сучасному вигляді, в більш європейському стилі. Сьогодні за результатами нашої наради ми визначали низку правок та пропозицій від членів робочої групи, до якої в тому числі входять представники сімей наших полеглих Захисників. Планується додати нові конструкції біля стели, передбачити нічну підсвітку, встановити флагштоки, створити новий простір за стелою з зеленими насадженнями, як пам’ять про загиблих Воїнів (зокрема висадити дерева), стіну пам’яті, де будуть викарбувані імена військовослужбовців нашої громади, які віддали життя за Україну. Пропонується також передбачити там QR-код, аби можна було відсканувати на свій телефон і потім завантажити інформацію про кожного з військовослужбовців. Крім того, пропонується перенести проїзд, який там зараз є, за меморіальний комплекс, дорогу зробити пішохідною зоною».

Присутня на нараді мати загиблого військовослужбовця Дениса Опанасковича, Алла Опанаскович, запропонувала передбачити на території меморіального комплексу водограй зі скульптурою матері, вода у фонтані, згідно з концепцією, відображатиме її сльози за загиблим сином. Вже в процесі обговорення такої ідеї, інші члени робочої групи запропонували передбачити ще один фонтан, але зі скульптурою батька.

В подальшому управління архітектури буде готувати остаточний ескіз зовнішнього вигляду меморіального комплексу та виносити його на розгляд робочої групи. Важливий крок в процесі створення такого об’єкту – виділення фінансування. Аби передбачити з місцевого бюджету кошти на реконструкцію, треба буде внести зміни у відповідну програму через управління капітального будівництва, а до цього – порахувати, скільки грошей потрібно буде на проведення цих робіт. Кінцеве рішення про виділення бюджетних коштів прийматимуть депутати Южненської міськради.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

3 thoughts on “В Южному презентували візуалізацію меморіалу пам’яті Захисників України (фото)

 1. А коли виділяться гроші на проведення комунікацій до земельних ділянок ветеранів рашисько-української війни?

 2. Не хотят выделить деньги на ремонт дороги в Южном по периметру?!? город 3км на 3км ! Мэр города – бездарность. Горссовет – стадо бездарей.
  В городе дорог нормальных нет, ездить не возможно, одни волны! Дорога на МИЗ тихий ужас.
  СКОЛЬЬКО ЕЩЕ ВБ…Ь ДЕНЕГ БУДЕТЕ ОТМЫВАТЬ НА СВОИХ ПРОЕКТАХ И ИХ МОДЕРНИЗАЦИЯХ!?!?!?!?!?
  КОГДА ВЫ УЖЕ НАЖРЕТЕСЬ ЭТИМИ ФАНТИКАМИИ??? ААА
  В этой стране народ собирается работать вообще .!

 3. Честно, мне не нравится, какое отношение эти штыри имеют к погибшим ребятам?

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.