В Южного може з’явитися ще одне місто-побратим

Городская хроника

В наступному році перелік міст-побратимів Южного може поповнитись ще однією точкою на мапі – це місто Лагуш (Португалія), яке розташоване у південній частині країни, на березі Атлантичного океану (населення близько 31 тисячі осіб). Економіка тут головним чином представлена торгівлею, будівництвом та туризмом. На атлантичному узбережжі муніципалітету знаходяться понад десять пляжів.

Южненська міськрада розпочала діалог щодо обговорення можливостей співпраці нашої громади з вказаним містом, представники якого проявили ініціативу та запропоновували Южному дружні відносини. Такі побратимські стосунки в межах підписаного в майбутньому меморандуму зокрема дозволять налагодити процес отримання гуманітарної допомоги від української діаспори в Португалії для нашої армії та населення. Як розповіла 25 грудня в інтерв’ю Yuzhny.info заступниця начальниці управління економіки-начальниця відділу зовнішньоекономічної діяльності, інвестицій і туризму Альона Камалова-Кутинець в лютому 2024 року южненська делегація планує відвідати Лагуш задля підписання меморандуму про встановлення побратимських відносин.

Альона Камалова-Кутинець: «В такому процесі представники інших міст шукають для налагодження побратимських відносин ті міста, які схожі на їхні. Так і ми, Южному нелогічно дружити з мегаполісами, наші побратими мають бути орієнтовно з такою ж кількістю населення та кліматом, як в нас, географічно розташовані на воді, якщо це портові міста (море, океан, річка) і т.д. Представники Лагуша самі нас знайшли і почався діалог, написали листа. Там була зустріч в мерії, приїхала консул України в Португалії, вона дуже зацікавилась цією ідеєю, їй сподобалось наше місто і було прийнято рішення, що на початку лютого наступного року делегація від Южненської міськради поїде туди підписувати документ про співпрацю. Ще не визначено, хто саме буде в складі делегації, ймовірно, що очолить її міський голова. Спорт є важливою частиною життя в місті Лагуш, що перекликається і з Южним, адже в нас розвивається понад 20 видів спорту, а різноманіття туристичних послуг Лагуша включає яхтинг. Наша громада тільки розвиває цей напрямок, але вже має сформовану земельну ділянку, де планується побудувати багатофункціональний комплекс з використанням берегової території та акваторії моря з гаванню для яхт та катерів, з елінгами, готелями та об’єктами торгівлі. Спільні особливості сприятимуть розвитку наших громад, а відмінності збагатять нас цінними знаннями та ідеями».

В міськраді також ведуть діалог з представниками ще чотирьох міст, які в майбутньому можуть стати містами-побратимами Южного. Мова йде про такі міста:

  • Аннаполіс (США);
  • Сопот (Польща);
  • Вентспілс (Латвія);
  • Констанц (Німеччина).

Нагадаємо, що на сьогодні Южне має шість міст-побратимів з таких країн: Болгарія, Туреччина, Грузія, Китай. Раніше в списку була Білорусь (місто Могильов), проте в червні 2022 року депутати Южненської міськради одноголосно проголосували за те, щоб розірвати договір про встановлення побратимських відносин між Южним та Могильовом.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

5 thoughts on “В Южного може з’явитися ще одне місто-побратим

  1. Хорошо устроились, катаются по европам за счет общины, только вот толку от таких катаний НОЛЬ.

    1. Живуть як в Бога за пазухою.Ми вже мали братів,ще побратимів та сватів то занадто!Живемо для України та українців ,турбуйтесь про нас!

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.