В Южненській ОТГ розроблять план просторового розвитку: для чого він потрібен

Городская хроника

Комплексний план просторового розвитку громади передбачає, як має розвиватися в майбутньому наша ОТГ. В Южненській міськраді 29 березня відбулось перше засідання робочої групи з забезпечення проведення та опрацювання результатів громадського обговорення щодо формування завдання на розроблення комплексного плану. Цю групу очолює начальник управління архітектури та містобудування міськради Сергій Оришака. В її складі представники населених пунктів громади, депутатського корпусу, виконкому, громадських організацій, архітектори, профільні фахівці. Як повідомив Yuzhny.info Сергій Оришака, цю роботу група мала почати раніше, проте через повномасштабну війну та призупинення роботи сайту міськради, довелося взяти паузу. Зараз роботу комісії відновлено.

Просторовий план визначає організацію планування території, напрями єдиної системи транспортної інфраструктури, благоустрою, цивільного захисту, охорони земель, формування екомережі, а також збереження культурної спадщини. Комплексний план просторового розвитку території громади розробляється з метою забезпечення сталого розвитку ОТГ. Він включає планувальні рішення щодо перспективного використання всієї території громади на основі аналізу ресурсів, які є в ОТГ. Комплексний план забезпечує узгоджене прийняття рішень щодо цілісного просторового розвитку всіх населених пунктів громади, як єдиної системи.

«Я вказав членам робочої групи, щоб вони подумали, хто з них буде разом зі мною підписувати завдання, так передбачено згідно з процедурою. Звернувся з проханням подумати над основними напрямками розвитку нашої ОТГ, надав їм вже ті напрацювання, що є, на наступну зустріч вони мають прийти вже зі своїми пропозиціями. Також надав їм схему ОТГ, аби вони запропонували, в яких межах вони бачать населені пункти, які входять в нашу громаду. Справа в тому, що цю комісію ми створили напередодні повномасштабної війни, тоді сайт міськради закрили, через це робота на деякий час була призупинена в цьому напрямку, бо згідно з законодавством, наша група має працювати так, щоб всі матеріали оприлюднювалися на офіційному сайті громади. Зараз сайт відновив своє функціонування, тому ми порушили питання щодо актуалізації роботи нашої робочої групи, винесли питання на сесію, розмістили оголошення на сайті міськради і почали працювати. Обговорення вже анонсовано, готуємо відповідні матеріали, 17 квітня маємо все оприлюднити жителям, це називається стратегічна сесія, потім у населення буде ще десять днів, аби надати свої пропозиції», – розповів Сергій Оришака.

На оновленому сайті міськради ми знайшли повідомлення від 27 березня про проведення стратегічної сесії щодо розроблення комплексного плану просторового розвитку території нашої громади.

«Інформуємо мешканців Южненської ОТГ та визначених робочою групою зацікавлених сторін розвитку територіальної громади про проведення 17 квітня (через 15 робочих днів від дати повідомлення) стратегічної сесії з формування завдання на розроблення комплексного плану. Стратегічна сесія буде проводитись за тематичними напрямами: загальне бачення розвитку громади; визначення перспектив щодо розвитку населених пунктів, визначення основних принципів розвитку системи розселення; основні напрямки пріоритетного розвитку за функціональним призначенням; визначення основних потреб щодо розвитку об’єктів громадського призначення; пропозиції щодо розвитку рекреаційних територій/об’єктів; інвестиційні пропозиції розвитку господарського комплексу; визначення основних напрямків розвитку транспортної та інженерної інфраструктури.

Відбір учасників стратегічної сесії буде здійснено відповідно до переліку основних зацікавлених сторін розвитку територіальної громади із забезпеченням принципу пропорційного представництва локальних територіальних громад, ключових спільнот громади, а також органів місцевого самоврядування (у разі наявного або перспективного міжмуніципального співробітництва до робочої групи можуть бути запрошені представники органів місцевого самоврядування сусідніх територіальних громад). Серед учасників стратегічної сесії повинно бути не більш як третина членів робочої групи», – зазначається в повідомленні.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.