При Южненській міськраді планують створити дорадчий орган з представників молоді

Городская хроника

Управління культури, спорту та молодіжної політики (КСМП) підготувало проект рішення, який передбачає утворення при Южненській міськраді Молодіжної ради. Документ оприлюднено на сайті міськраді, проект рішення депутатський корпус має розглянути на сесії, яка запланована на 26 жовтня. Як пояснила Yuzhny.info начальниця управління КСМП Надія Конопацька, раніше в Южному вже була Молодіжна рада, але вона створювалась при Южненському міському голові, через зміни в законодавстві відтепер такий дорадчий орган може бути або регіональний і створюватись при обласних адміністраціях, або місцевий – при міськрадах. До того ж, термін повноважень колишнього складу Молодіжної ради Южного завершився в 2022 році, тому виникла необхідність відновити діяльність активної молоді нашої громади і утворити нову Молодіжну раду.

В разі, якщо таку ініціативу підтримає більшість южненських депутатів (питання винесене на наступну сесію), будуть також затверджені Положення про Молодіжну раду та склад ініціативної групи з підготовки установчих зборів (до складу увійдуть активісти, волонтери, управлінці, представники шкіл). В пояснювальній записці до цього проекту рішення повідомляється, що Молодіжна рада – це консультативно-дорадчий орган, який утворюється при органах місцевого самоврядування із представників молоді для консультування, розробки та реалізації молодіжної політики на місцях.

Основною формою роботи Молодіжної ради є засідання, що проводяться у разі потреби, але не рідше одного разу в квартал. Рішення ради мають рекомендаційний характер. Члени Молодіжної ради братимуть участь в семінарах, тренінгах, конференціях, круглих столах, навчальних поїздках, працюватимуть над власними проектами за обраними напрямками: спорт; культурні заходи; журналістика; політика; екологія; волонтерство; підприємництво; тощо).

В Положенні про Молодіжну раду зазначається, що до її складу можуть входити громадяни України віком від 14 до 35 років, які є:

  • представниками громадських об’єднань, підприємств, установ, організацій, що провадять діяльність у сфері молодіжної політики;
  • представниками закладів освіти, кандидатури яких подаються учнівським або студентським самоврядуванням кожного навчального закладу;
  • особами, реєстрацією місця проживання яких є Южненська ОТГ;
  • представниками молодіжних центрів.

Склад Молодіжної ради формуватиметься на установчих зборах шляхом рейтингового голосування за кандидатів, які особисто присутні на зборах. Кількісний склад ради буде визначатися також зборами та не може становити більше 35 осіб. Молодіжну раду очолює голова, який обирається з числа членів ради на її першому засіданні шляхом прямого відкритого або таємного голосування. Термін повноважень складу Молодіжної ради становитиме два роки.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

2 thoughts on “При Южненській міськраді планують створити дорадчий орган з представників молоді

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.