Южний став ареною для світового чемпіонату з кіокушин ояма карате

Городская хроника

В Южному, 27 січня, відбувся перший в Україні чемпіонат світу з кіокушин ояма карате. Місцем проведення змагань став ФСК «Олімп». Для участі в масштабному спортивному заході в Южне з’їхались спортсмени з 12 країн світу. Серед них Швеція, Турція, Кувейт, Казахстан, Росія, Індія, Україна, Азербайджан та інші. Проте через проблеми з візою деякі країни-учасники з Ближнього Сходу до Южного так і не доїхали.

Підготовку в Южному до чемпіонату світу з кіокушин ояма карате організатори з Миколаєва розпочали напередодні, 26 січня. Для цього в найбільшій спортивній залі ФСК «Олімп» змонтували три татамі. Куратори чемпіонату привезли з собою спеціальне освітлення та задіяли спецефекти. Завдяки цьому, як зазначили самі ж організатори, намагались перетворити поєдинки в справжнє шоу. Бої тривали протягом всього дня з 12 і до 21 години. В першій половині дня на татамі змагатись діти.  Разом зі спортсменами приїхали їх сім’ї та тренери.

Урочисте відкриття світового чемпіонату з кіокушин ояма карате стартувало в 15.30. Церемонія розпочалась з параду учасників. На спортивну подію завітали перші офіційні особи – директор Європейської Організації кіокушин ояма карате Себастіан Розендахл, представник кіокушин ояма карате в країнах СНД Азіз Ашрафов, президент Української Федерації кіокушин ояма карате Ігор Півень та Южненський міський голова Володимир Новацький. Спеціальним гостем змагань став заступник міністра спорту України Ярослав Войтович.

«Спорт карате представлено в Україні аж 14 видами. Тому ми підтримуємо кращих. Ця Федерація показує свої результати, тому в наступному році ми будемо міркувати не лише про медійну підтримку, а й можливо, про фінансову», – зазначив Ярослав Войтович, заступник міністра спорту України.

«Це реклама нашому місту, престиж нашого міста. Невеличке місто, а про нього дізнаються вже в 12 країнах світу, які сьогодні тут присутні. Особливо, коли  є такі відгуки від представників світового рівня, від президентів федерацій – це тільки плюс для нашого міста.  Я думаю, треба робити все можливе, аби в нас проводились такого рівня змагання», – констатує Володимир Новацький, Южненський міський голова.

Ярославу Войточиву, Себастіану Розендахлу та Володимиру Новацькому організатори чемпіонату вручили унікальні стилізовані кубки. Також під час церемонії відкриття спеціальні пояси згідно заслуженого ступеня отримали майстри та учні кіокушин карате.

«В кіокушин карате є свої нормативи. При їх здачі спортсмен отримує рівень учнівського чи майстерського ступеня. Екзамен достатньо довгий, він може тривати з 5.00 і до 18.00. І комісія з володарів трьох чорних поясів приймає екзамен у претендента. За результатами якого вирішується давати ступінь чи ні. Ті спортсмени, які успішно пройшли екзамен, виконали нормативи та підтвердили ступінь отримують сертифікат на чорний пояс та, власне, сам пояс на найближчих змаганнях, як от сьогодні», – розповів Олексій, суддя чемпіонату.

Подарунком для всіх присутніх стали видовищні поєдинки тамесіварі. Цей елемент в карате полягає в розбитті твердих предметів незахищеними частинами тіла. Світові майстри карате розбивали на очах южненської публіки дерев’яні дощечки, бити та черепицю. Робили це руками, ногами та, навіть, головою.

Бойові поєдинки тривали впродовж всього дня. Найкраще проявили себе спортсмени з України, Казахстану, Росії та Азербайджану – зазначила суддівська колегія. Близько 21.00 відбулось урочисте нагородження переможців у окремих категоріях. Спортсмени отримали пам’ятні кубки та всі без виключення учасники стали до спільної світлини. Наступний чемпіонат світу з кіокушин ояма карате планується провести в Южному вдруге, восени 2018 року.

Юлія Гринишина

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.