Южненські депутати цього тижня зберуться на засідання сесії

Городская хроника

Цього тижня в міськраді запланована сесія. Відповідне розпорядження про її скликання підписав міський голова. В цілях безпеки дату та час засідання ми не вказуємо. На порядок денний винесено 65 питань. Близько 20 з них припадають на «земельні».

Одне з основних питань, яке мають розглянути депутати, стосуватиметься бюджету громади на наступний рік.  Пріоритетними завданнями 2024 року залишаються безпека й оборона, розвиток інфраструктури та житлово-комунального господарства, транспорт та соціальна інфраструктура. На реалізацію заходів програм охорони здоров’я прогнозується на 2024 рік 39 млн гривень, на соціальний захист населення з бюджету громади прогнозується виділити в наступному році 16,6 млн гривень, на розвиток системи освіти прогнозується 37 млн гривень. Також планується затвердити звіт про виконання бюджету Южненської ОТГ за  9 місяців поточного року.

Депутати розглянуть питання про надання фінансової підтримки КП «Южтеплокомуненерго» на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії, послуг з постачання теплової енергії. Фінансова підтримка в розмірі 7,6 млн гривень комунальному підприємству планують надати, враховуючи складну фінансову ситуацію на КП в умовах триваючого воєнного стану та з метою забезпечення сталого проходження опалювального сезону 2023/2024 років.

Вдруге на сесію винесені питання щодо перейменування міста Южного. Депутатам на розгляд подано три проекти рішень з потенційною новою назвою: Південне, Аненталь/Порт-Аненталь, Оріяна. Варіант, який набере найбільшу кількість голосів міських обранців, буде надісланий в Київ, як офіційна пропозиція від Южненської міськради. Нагадаємо, з цього питання депутати мали визначились ще 9 листопада, проте в ході засідання після тривалого обговорення ініціативи депутата від «Європейської солідарності» Максима Кушніра, представники депутатського корпусу одноголосно проголосували за те, аби підготувати письмове звернення до Національної комісії зі стандартів державної мови з метою, аби їхні фахівці виключили з переліку населених пунктів Одеської області, які підлягають перейменуванню, назву міста Южне. Весь цей час міські обранці очікували відповіді від Нацкомісії, чи надійшла вона та що повідомили в столиці – дізнаємось на наступному засіданні сесії.

Планується затвердити низку місцевих програм, зокрема Програму економічного і соціального розвитку Южненської громади на наступний рік. Програма включає аналіз економічного і соціального розвитку нашої ОТГ за 2023 рік, передбачає мету, пріоритетні завдання та заходи розвитку громади на 2024-й та подальші 2025-2026 роки. Крім того, будуть внесені зміни до таких програм (це дозволить фінансувати заходи в межах вказаних програм за рахунок місцевого бюджету):

 • Програми розвитку освіти
 • Програми «Соціальний автобус»
 • Програми розвитку та підтримки первинної медико-санітарної допомоги
 • Програми «Громадське здоров’я»
 • Програми «Електронна громада»
 • Програми створення та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій
 • Програми підтримки аудіовізуальних ЗМІ (студія телебачення «МИГ»)
 • Програми підтримки органу самоорганізації населення (МІЗ)
 • Програми забезпечення діяльності КП «Муніципальна варта»
 • Програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства
 • Програми енергоефективності в ЖКГ та бюджетній сфері
 • Програми розвитку інфраструктури
 • Програми з локалізації та ліквідації амброзії на території Южненської ОТГ

Одне з питань порядку денного стосуватиметься упорядкування умов оплати праці посадових осіб органів місцевого самоврядування Южненської міськради та її виконавчих органів на 2024 рік. Даний проект рішення підготовлений на виконання постанов Кабміну №268, №414, №1487. Детальніше про прийняті рішення на ХXXVІІ черговій сесії ми розкажемо в наших наступних матеріалах після засідання.  

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

2 thoughts on “Южненські депутати цього тижня зберуться на засідання сесії

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.