Газета «Новини Южного» відзначила 29-річчя: вийде 1477-й номер видання

Городская хроника

Щотижневик «Новини Южного» 21 січня відзначив 29 річницю з дня свого заснування. В понеділок привітати южненських газетярів завітали представники головних підприємств міста: ДП «МТП «Южний» та АТ «Одеський припортовий завод». Сьогодні редакція налічує сім працівників та продовжує в умовах воєнного стану свою роботу, не дивлячись на всі труднощі, з якими довелося зіткнутися.

Газета «Новини Южного» відзначила 29-річчя: вийде 1477-й номер видання

Газета «Новини Южного» відзначила 29-річчя: вийде 1477-й номер видання

На роботу газети, як і на більшість медіа в Україні, суттєво вплинула широкомасштабна війна. Про труднощі, з якими зіштовхнулося южненське друковане видання, Yuzhny.info розповіла директорка газети «Новини Южного» Наталя Полякова (переможець всеукраїнського літературно-творчого конкурсу НСЖУ в номінації «Золоте перо України» 2011 року, володар спеціальної відзнаки НСЖУ в творчому конкурсі (номінація «Журналіст року-2018»).

«Російсько-українська війна, що насправді розпочалася в лютому 2014 року з інтервенції та незаконної анексії Криму, є для вітчизняних засобів масової інформації періодом великих випробувань. Велика кількість газет, телеканалів, сайтів змушені закриватись і припиняти роботу через непереборні фінансові труднощі. Важкий період неспровокованої збройної агресії з боку сусідньої країни вкрай негативно позначився на стабільному функціонуванні всіх українських медіа, війна принесла ще суворіші виклики. Як уже неодноразово підкреслювалося, папір, друк, доставка, розповсюдження, дохід від реклами, зупинка фінансових надходжень за укладеними раніше угодами на висвітлення діяльності органів місцевої влади були під великим запитанням  більше ніж півроку. До того ж звів нанівець будь-які зусилля щодо намагань хоч якось виправити становище різкий стрибок цін на товари та послуги. Яскраво ілюструють ситуацію слова заслуженого журналіста України, директора музею міста Южного Т.В. Єрошенко-Афанасьєвої, сказані ще 2013 року з нагоди виходу в світ тисячного номера газети: «Реально оцінюю, скільки праці, емоційного напруження, творчого натхнення вкладено в кожну з річних підшивок редакторами й кореспондентами, які працювали в редакції в різні періоди її існування. І знаю, яким проблемним був і залишається фінансовий бік видання газети в умовах убогого рекламного ринку». До об’єктивного висновку Тетяни Василівни додала б ще один важливий аргумент: особливо важко, коли в умовах фінансово-економічної кризи та гіперінфляції паралізована системна, налагоджена десятиліттями копітка, безперебійна робота основних містоутворюючих підприємств – Одеського припортового заводу та морського торговельного порту «Южний», інших потужних компаній, розташованих в акваторії Григорівського портово-промислового вузла, з якими в нас тривала багаторічна конструктивна співпраця, спрямована на збільшення матеріальних ресурсів редакції газети «Новини Южного», – поділилася Наталя Полякова.

Газета «Новини Южного» відзначила 29-річчя: вийде 1477-й номер видання

Під час повномасштабної війни, у день 29-річчя з дати заснування, вийде 1477-й номер видання.

«За всю історію існування редакції він перший, підготовлений творчим колективом відповідальних, досвідчених фахівців в умовах повномасштабної війни. Коли регулярно вимикається світло, а повітря наелектризоване від можливої загрози смертоносних руйнівних ракетних обстрілів. Як для громади, країни загалом, для колективу щотижневика це був надзвичайно важкий період буття. Чимало газет стали на паузу вже в перші дні або тижні великої війни. На початок липня 2022 року, за даними Національної спілки журналістів України, третя частина газет у державі призупинила роботу на термін від одного і більше місяців. 15% редакцій перейшли на дистанційну роботу, 87% втратили рекламодавців, 47% зменшили обсяги контенту, 46% скоротили штат, 30% трудових колективів працювали без зарплати, 30% друкованих видань відправили співробітників у неоплачувані відпустки, 14% планували закрити бізнес, 8% – його продати. Після припинення торгівлі з країною-агресором ціна на основний витратний матеріал – папір, який тепер експортують з Польщі, Німеччини, Бельгії, Фінляндії, зросла як мінімум удвічі. Переважна більшість видань не мала на це коштів, як і на внесення передплати за послуги з друку, як вимагають у сучасних суворих реаліях в діючих типографіях. Не кажучи вже про послуги пошти, яка доставляла і розповсюджувала примірники передплатникам і читачам з великими затримками або навіть загубила тираж по дорозі, як це було з номером 9 від 25 січня 2022-го року (після підступного повномасштабного наступу РФ на суверенну державу одразу з кількох напрямків, із масованим бомбардуванням з повітря, висадкою ворожого десанту, насиллям і злочинами проти мирного населення).

Усередині серпня колектив редакції газети потроху повертався до звичної роботи, намагаючись щоразу донести до шановної читацької аудиторії найзатребуванішу і найактуальнішу інформацію. Навіть під час оголошення повітряних тривог кожен залишався на робочому місці, не втрачаючи присутності духу. З вірою у Збройні сили України. Коли почалися системні перебої з електрикою, готові були ходити до офісу вночі, незважаючи на комендантську годину. Колосальний досвід і відповідна кваліфікація, сумління і шанобливе ставлення до читачів та передплатників міської газети не дозволяли нам кинути справу життя напризволяще навіть перед загрозою надзвичайної небезпеки. Щира вдячність читачам міської газети «Новини Южного» різних поколінь, нашим добрим друзям і партнерам – керівництву, профспілковим комітетам і лідерам, трудовим колективам потужних промислових підприємств, усім, хто нас підтримує і надихає на нові здобутки», – зазначила Наталя Полякова.

Газета «Новини Южного» відзначила 29-річчя: вийде 1477-й номер видання

Газета «Новини Южного» відзначила 29-річчя: вийде 1477-й номер видання

Нагадаємо, з 1994 по 2014 рік випуски щотижневика зросли за обсягом із 4 до 12-16 сторінок. Чорно-біла газета перетворилася на двоколірну з використанням фірмової синьої фарби. Із архаїчного набору способом високого друку, коли рядки виливалися з металу і вручну складалися в гранки, перейшли на комп’ютерну верстку – розповіла директорка газети. У стабільні періоди існування видання тираж щоразу зростав. Основною тематикою матеріалів залишилося всебічне висвітлення життя міської громади, згодом об’єднаної Южненської МТГ, навіть коли редакція (через запровадження затвердженого Верховною Радою України закону) змінила форму власності і засновників видання (з депутатського корпусу міськради на членів колективу «Новини Южного»).

До визначних дат і професійних свят хіміків і портовиків редакція готувала кольорові, інформаційно насичені тематичні номери на глянцевому папері. Чимало матеріалів і спеціальних випусків присвячувалося виборчому процесу всіх років, де слова «мандат», «Верховна Рада», «президент» і подібні за темою вживалися сотні, якщо не тисячі разів.

«Перший номер за підписом першого редактора І.О. Литвина, який заснував видання саме 21 січня (на честь дня народження матері), вийшов якраз у розпал виборчої кампанії. Там вказувалися адреси на той час п’яти виборчих округів. Голосували южненці в 1994 в Палаці культури «Дружба», загальноосвітніх школах №1, №2, гуртожитку порту «Южний», центральному універмазі. До першого номера газети потрапила подяка від южненських пацієнтів на адресу лікарів міської поліклініки Л.Ф. Гайнудінової, Н.І. Клімової, Н.М. Копилович, В.В. Чілікіна за чуйність і кваліфікованість. На шпальтах розміщувався матеріал про успіх юних піаністів дитячої школи мистецтв при Авторській школі М.П. Гузика в обласному конкурсі-огляді фортепіанних ансамблів і похвала вихованців першої у місті загальноосвітньої школи №1 Олени Касьяненко й Олександра Насса за чудово виконані ролі Снігуроньки і Діда Мороза. З нагоди виходу у світ ювілейного, тисячного, номера міської газети «Новини Южного» 15 квітня 2013 року другий після І.О. Литвина редактор О.В. Чабанюк побажала: «Дай Боже тираж подвоїти, потроїти і т.д.», – розповіла Наталя Полякова.

Газета «Новини Южного» відзначила 29-річчя: вийде 1477-й номер видання

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

2 thoughts on “Газета «Новини Южного» відзначила 29-річчя: вийде 1477-й номер видання

  1. Газете желаю процветания и финансовой стабильности и спасибо за ваш многолетний труд!!!
    Может не совсем в тему, но хочется поблагодарить и Юлю, вы для меня открытие! Скромная, не выпячиваете себя, всегда отстраненная и загадочная, всегда все пишите быстро и четко, без лишней возни, вы для меня ЛУЧШАЯ!

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.