Донат за колядку: в музей Южного завітав Різдвяний вертеп (фото)

Городская хроника

Другий рік поспіль учні 4-Б класу Ліцею №4 імені В. Чорновола колядують, збираючи донати для потреб український військових. Різдвяний вертеп ходить по запрошенню як в домівки южненців, так і в міські заклади і установи. 27 грудня школярі завітали в музей міста на запрошення його директорки Тетяни Єрошенко-Афанасьєвої. Гості заходу щедро задонатили дітям, тим самим подякувавши за їхній театралізований виступ. А працівники музею познайомили присутніх з символами Різдва, які представлені в музеї. Сьогодні цей список поповнився ще одним – різдвяним «павуком», який подарувала закладу майстриня Ольга Лещенко.

Тетяна Єрошенко-Афанасьєва: «Куди ж запрошувати колядників, як не до української світлиці? А така є тільки в нашому музеї. В нашій світлиці є декілька різдвяних символів (зірка, дідух, свічки). Ми вирішили дітям та гостям заходу розказати про ці символи. Крім того, майстриня Ольга Лещенко, яка в свій час подарувала музею дідуха, сьогодні вирішила принести нам різдвяного «павука». Я не знала про такий символ, дізналася від неї, потім почитала в інтернеті і виявилося, що це конструкція із соломи, вона підвішується до стелі. Завдяки легкості конструкції, вона постійно рухається під впливом потоків повітря, по стелі розходиться «павутина», існує легенда, нібито вона збирає негативну енергетику. Ми вирішили запропонувати одному з наших колядників прикріпити цей новий символ в нашій українській світлиці. Пані Оля розповіла, що такий «павук» висів в хатах низько і людям, які чіпляли його головою, потім щастило. Ми повинні знати історію народних традицій, допомагати южненцям, в тому числі нашим дітям, відчувати зв’язок з минулим, зі своїми пращурами».

Класна керівниця 4-Б класу Любов Плахотна розповіла, що запрошення колядники приймають до 29 грудня, проте сьогоднішній і завтрашній дні вже розписані. Каже, діти самостійно виявили бажання цьогоріч продовжити колядувати та збирати кошти на армію, адже члени їхніх родин також служать в ЗСУ. Костюмами дітей забезпечили батьки. В основному колядників запрошують містяни, рідше – установи (музей, казначейська служба, храм УГКЦ).

Любов Плахотна: «Ми багато працюємо на благодійність, це виключно наша ініціатива, наших дітей та батьків. Вчора ми зібрали дві посилки для військових і надіслали двом батькам наших учнів, які боронять Україну. Діти без примусу хочуть допомагати ЗСУ, це вже в їхніх душах закладено. Ввечері підемо колядувати по домівках, як раз людям зручніше у вечірній час, бо всі приходять після роботи».

Діти будуть колядувати три дні. Всі зібрані кошти, які назбирають учні, підуть на підтримку ЗСУ. Контактний номер телефону для запрошення Різдвяного вертепу: 097-93-53-371.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

1 thought on “Донат за колядку: в музей Южного завітав Різдвяний вертеп (фото)

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.