Дмитро Любівий – про реформи у сфері ЖКГ

Городская хроника

Нещодавно заступник міського голови – начальник управління житлово-комунального господарства Южненської міської ради Д.В. Любівий став учасником конференції проекту USAID «Чотири роки в Україні: виклики, реформи, успіхи», яка проходила в Києві. Керівник проекту USAID – Діана Корсакайте. У конференції взяли участь віце-прем’єр-міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Альона Бабак, голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

 Дмитро Валерійович поділився інформацією про основні теми конференції та про успіхи міста Южного у сфері енергоефективності:

«Програма муніципальної енергетичної реформи в Україні працювала з 2013 року. Проект впроваджувався протягом чотирьох років, отже нещодавно були підведені підсумки цієї роботи. У конференції взяли участь мери міст, їх заступники. Від Одеської області був присутній також голова обласної ради А.І. Урбанський. Були представлені муніципалітети, що активно працювали над реалізацією вищевказаного проекту і домоглися успіхів у практичній його реалізації.

Місто Южне було активно задіяне у цій програмі. За останні декілька років проведено немало заходів. До нашого міста приїздили спеціалісти в рамках цієї програми, і ми брали участь у різноманітних семінарах і форумах як у Києві, так і в Одесі, в яких саме й були запропоновані найкращі практики в галузі енергоефективності та енергозбереження в Україні, надавалася практична інформація про системний підхід до енергоефективності у муніципальному господарстві, виступали спеціалісти – представники західних компаній із презентацією нових технологій енергозбереження. Тобто ціла низка заходів була накреслена та виконана. І цей досвід для нас дуже корисний, тому що нам вдалося у місті провести багато перетворень. Є чітка статистика: за останні п’ять років скорочено у два рази споживання природного газу. Цього було досягнуто у результаті прийняття комплексних заходів з термомодернізації бюджетних закладів (садочків та шкіл), з установки обладнання: елеваторних вузлів в усіх житлових будинках міста, системи автоматизації керування процесами на котельні. Усе це дозволило нам знизити енергозатрати на котельній, а також значно знизити споживання газу.

Якби не ці заходи, зараз мешканці Южного сплачували б набагато більші суми за використане тепло (адже сплачують за фактично спожите). Сьогодні южненці мають можливість раціонально використовувати послуги за надане тепло. До того ж ми знаємо динаміку споживання по всьому місту, по кожному будинку. Зараз закінчується наладка системи диспетчеризації, що відслідковуватиме споживання енергоресурсів у бюджетній сфері, тобто усіх садочків, шкіл, міської лікарні та поліклініки. Завдяки цій системі можна буде в онлайн-режимі спостерігати щодобові показники споживання електроенергії, тепла з кожного об’єкта (в натуральних величинах) для того, щоб зрозуміти, де є потреба та можливість оптимізувати споживання енергії. Все це буде коригуватися в онлайн-режимі доволі-таки оперативно і швидко. Система дозволить нам в одному диспетчерському пункті мати інформацію з усіх міських бюджетних закладів.

 

Заступник керівника Проекту USAID Дмитро Ємельяненко, Керівник Проекту USAID Діана Корсакайте, Заступник міського голови Дмитро Любівий.

 

Наше місто зарекомендувало себе (і на рівні області та країни це зазначалося не раз) тим, що ми максимально комплексно підійшли до вирішення цієї задачі. Тобто ми одночасно займалися енергоефективністю споруд: утепленням будівель садочків, шкіл, заміною вікон на металопластикові, установкою елеваторних вузлів (паралельно це робилося і в житлових будинках), утепленням торцевих стін житлових будинків. Йде і заміна електроламп у мережі зовнішнього вуличного освітлення на сучасні світлодіодні, які дають якісне освітлення та майже в три рази менше споживають електроенергії. До того ж встановлюються сонячні колектори для нагрівання води. Такі системи працюють у садочках, поліклініці, і плануємо їх впровадити у школах.

На всі ці заходи місто витрачає значні суми коштів: десятки мільйонів гривень щороку. Але вважаємо їх ефективними, і це підтверджують експерти і спеціалісти. Це єдиний правильний і можливий шлях до енергоефективності. Тим паче сьогодні наше місто впізнають, про наші успіхи знають. Ми є передовиками в Одеській області та Україні.

За підсумками впровадження енергоефективних заходів наше місто було нагороджене Подякою «За ефективну співпрацю та активну участь в реалізації завдань проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні». Ми одні із муніципалітетів, що брали активну участь у програмах. Досвід спільної співпраці був корисним для нас. Готові й надалі брати участь у цікавих проектах. До речі, таким є енергоаудит будинків, що був проведений у декількох житлових будинках та закладах спеціалістами USAID. В результаті отримали паспорти енергоефективності і побачили недоліки з тепловтрат, які сьогодні існують. Тобто нам було надано інформаційну і фінансову підтримку (результати енергоаудиту підготовлені за рахунок відповідної програми USAID).

Сподіваємося, що виконана нами робота буде позначатися на якості життя у Южному. Адже основне завдання міської влади – забезпечити якісний розвиток міста.

У минулі вихідні відзначалося наше галузеве свято – День працівників житлово-комунального господарства. З цього приводу хочу відмітити роботу своїх колег, співробітників управління ЖКГ, а також директорів та працівників комунальних підприємств. Вони доклали достатньо зусиль (і продовжують це робити) для того, щоб  Южне було сучасним містом, що розвивається при всіх складних обставинах (фінансових, недостатній комплектації кадрів, невисокій заробітній платі). Усім цим людям (у тому числі керівникам ОСББ, що опікуються житлово-комунальним господарством) – велике спасибі за щоденну, відповідальну і дуже важливу працю.

 

Катерина Бєлоус.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.