Декомунізація в Южненській ОТГ: в міськраді відбулось засідання спеціальної комісії

Городская хроника

В міськраді 2 серпня відбулось засідання комісії з питань з перейменування об’єктів Южненської ОТГ, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму. На порядок денний було винесено два питання. Члени комісії розглянули лист старости Новобілярського округу Ірини Молотай щодо перейменування двох вулиць (Жовтневої і Першотравневої) та лист від старости Сичавського округу Валентини Попоніної стосовно демонтажу п’ятикутної зірки на верхівці обеліску загиблим воїнам-односельчанам у Другій світовій війні, який встановлений у селі. Як повідомив Yuzhny.info начальник управління архітектури та містобудування Южненської міськради Сергій Оришака, комісія погодила розпочати відповідну процедуру щодо перейменування вулиці в Нових Білярах, проте тільки однієї – Жовтневої. Він пояснив, що назва іншої вулиці, Першотравневої, під декомунізацію не підпадає.

«Буде розпочата необхідна процедура, аби у жителів Новобілярського округу була можливість висловити свої пропозиції з цього питання, після чого буде складений відповідний протокол. Стосовно Сичавки, ми звернулись до управління культурної спадщини, аби нам надали роз’яснення, чи точно підпадає п’ятикутна зірка під декомунізацію», – розповів Сергій Оришака.

Згідно Статті 1 Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки“, символіка комуністичного тоталітарного режиму – це символіка, яка включає:
в) прапори, символи, зображення або іншу атрибутику, в яких відтворюється поєднання: 

 • серпа та молота, 
 • серпа, молота та п’ятикутної зірки, 
 • плуга (рала), молота та п’ятикутної зірки;

Тобто поєднання є забороненими, а сама зірка, окремо від символів (серп, молот, плуг) може не підпадати під дію закону, тому з цього питання необхідне додаткове роз’яснення.

Зазначимо, що в своєму листі староста Сичавського округу Валентина Попоніна зазначила, що назви вулиць та провулків у населених пунктах округу приведені до чинного законодавства і пояснила, що вулиці Цвєтаєва, Генерала Галая та Якова Пишного не підпадають під Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні та заборону їхньої символіки», пояснивши, що Цвєтаєв був командуючим 5-ї ударної армії на третьому та четвертому Південному напрямку українського фронту та визволяв наш край від загарбників. Генерал Галай – командир 248-ї стрілецької дивізії, який визволяв Одесу від німецько-румунських загарбників, після війни проживав та помер в Одесі. Яків Пишний – почесний житель села Сичавка.

До складу комісії з питань з перейменування об’єктів Южненської ОТГ входять:

 • Леонід Нейков (голова комісії, заступник міського голови-начальник управління правового забезпечення та взаємодії з державними органами);
 • Оксана Воротнікова (заступник голови комісії, секретар Южненської міськради);
 • Тетяна Середа (секретар комісії, спеціаліст відділу ІТ і оперативного реагування );
 • Дмитро Любівий (заступник міського голови-начальник управління ЖКГ);
 • Олена Баранецька (заступник міського голови-начальник управління освіти);
 • Валентина Попоніна (староста Сичавського старостинського округу);
 • Ірина Молотай (староста Новобілярського старостинського округу);
 • Сергій Назаренко (депутат Южненської міськради);
 • Олександр Ануфрієв (депутат Южненської міськради);
 • Андрій Горівенко (депутат Южненської міськради);
 • Ігор Чугунников (депутат Южненської міськради)
 • Сергій Оришака (начальник управління архітектури та містобудування);
 • Григорій Денов (начальник юридичного відділу);
 • Сергій Маслов (голова профспілкового комітету ДП «МТП «Южний»);
 • Володимир Дрібноход (голова профспілкового комітету АТ «ОПЗ»);
 • Ольга Годовенко (директор КП «Южненська міська студія телебачення «МИГ»);
 • Тетяна Єрошенко (директор КЗ «Музей міста Южного»).

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

12 thoughts on “Декомунізація в Южненській ОТГ: в міськраді відбулось засідання спеціальної комісії

 1. Какие молодцы 🙂 Так держать, все долой и звезды и названия. Осталось только еще сайт перенести на рассово правильный домен соответствующий названию ОПГ и будет счастье 😉

 2. Кому от этого легче. Была в Мукачево там не ЖД вокзал , там Коммунизм: скульптуры, серп и молот, колхозники и рабочие. В селе рядом, ул. Мояковского и ул. Суворова. И ни кто этим не заморачиваэтся. Ну,а мы должны подлизнуть.

 3. Скажем так, работники исполкома, которые передвигаются по городу исключительно на машинах, причем каждый на своей и чаще всего в одно и то же место назначения, не могут заметить пережитки советского прошлого. Например, после триумфального исчезновения ломбарда готивочка, на стенах дома по Мира 17 осталась яркая белая надпись “Ленина 17”. А вообще, декомунизацию надо проводить в подходах к работе, разрыть двор и бросить все, уничтожить дорожное покрытие и не положить ничего и так далее.

 4. Нет слов. Сволочи. Сейчас война, о людях надо думать, а не о табличках.
  Пусть закончится война. Вы лучше запрещённые партии уберите. Нашли место, где деньги отмывать. Бога не боитесь. За все отвечать придётся

 5. А чё так слабо декомунизируете!? Давайте снесем к чертям собачьим, все школы, поликлинику, ОПЗ, морпорт, дома построенные при СССР! Ставлю на голосование! А то шо это за полимеры!

 6. Вулиці перейміновуємо,а а староста Нових Біляр – особа на державній посаді, розмовляє мовою агресора-окупанта .

 7. А як же закон про обов’язкове спілкування українською мовою в органах державної влади?

 8. Нашли ведь самое важное на данный момент Вы бы лучше потрудились (это даже не затратно!) убрать взяточниц из исполкома или уже полностью оправдана?)Типа купила медикаментов (на копейки в сравнении с тем, что брала) на нужды ВСУ и вину искупила?)У богатых брала, бедным давалаСтыдно должно быть! Как такое вообще может быть???Глаза замыливают всякой фигней попросту!Там сейчас грядёт новая афера: как раздеребанить по тихой грусти да и побольше при передаче на баланс города Олимпа и Эллады! Оооооо, вот это За чудо-проспект и чудо-туалет прокатило, все молчат и уже забылось, проехали! Теперь под шумок выискиваем другие статьи легкого обогащения за счёт средств городского бюджета. Молодцы, одним словом!

  1. С Олимпом все очень просто, нужно туда переселить школу у которой нет убежища и он сразу станет офигительно необходимым. Любые траты на него – оправданными.

 9. Чомусь до складу комісії не ввели представників ООС, АТО, Спілку Афганців, ради ветеранів і т.д. ???.

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.