Четверо з дев’яти: часткове відкликання депутатів від заборонених партій спровокувало скандал в Южному (фото, відео)

Городская хроника

Сварки на підвищених тонах, взаємні обвинувачення, виклик поліції та публічне протистояння – так завершився перший день зими в стінах Южненської міськради. Тут ввечері 1 грудня відбулось засідання територіальної виборчої комісії, яку очолює Анатолій Мирончак. Тема наради – розгляд протоколів щодо відкликання декількох (не всіх) южненських депутатів, які в свій час представляли заборонені партії: «ОПЗЖ» та «НАШІ». Нагадаємо, що 11 листопада цього року в нежитловому приміщенні по вулиці Шевченка, 12 (ЖК «Кокос») відбувся збір підписів виборців, яку організувала «ініціативна група» южненців. Люди, як прозвучало під час засідання це 10% від населення міста, підписувалися в той день за те, аби виключити з депутатського корпусу дев’ятьох міських обранців: Олександра Гречкіна, Сергія Козака, Світлану Дінул, Володимира Сівака, Вадима Яблунівського, Олега Тростяна, Андрія Горівенка, Валентину Дешко (перебуває за кордоном і участь в сесіях не бере) та Дениса Щамбуру. Проте, як виявилося під час засідання ТВК 1 грудня, на столі голови комісії було лише чотири протоколи, які стосувалися не всіх вищезазначених депутатів, а тільки декількох:

 • Володимира Сівака;
 • Світлани Дінул;
 • Андрія Горівенка;
 • Дениса Щамбури.

Зі слів міського голови, це ті депутати, які вийшли з «бізнесової» коаліції або ж в ній ніколи не значились, тому наразі стали незручними. Саме тому був організований процес відкликання цих міських обранців, які відмовляються підтримувати і голосувати за ті «земельні» та «бюджетні» питання, які «протягує» інша частина депутатського корпусу. В нагоді для організаторів цього процесу стало те, що партії, які представляли ці депутати – вже заборонені в країні. А от, як бути з тими депутатами, які також виявилися незручними, але знаходяться в складі дозволених партій, більше того – представляють партію президента «Слуга народу». Новацький повідомив, що «ведеться робота» і щодо виключення з депкорпусу таких міських обранців, це Ігор Чугунников та Олександр Ануфрієв (партія «СН»), останній на минулих виборах набрав найбільшу кількість голосів южненців. Це також ті депутати, які не підтримують «бізнесову» коаліцію. Міський голова озвучив, що ініціатором цього виступає Кутателадзе і Діденко (голова Одеської обласної ради).

Частина виборців відкликала підписи і розцінює ситуацію, як «розподіл влади».

Один з тих, хто 11 листопада поставив свій підпис за те, аби позбавити мандату депутатів від заборонених партій – представник волонтерського штабу «Незламні» Юрій Квочка. В той день підписався не лише він, а і його колеги по штабу. Проте під час засідання ТВК 1 грудня він зробив заяву, що його та інших южненців, які 11 листопада прийшли на збори, ввели в оману, бо з дев’яти протоколів у теркомісії тільки чотири, що необ’єктивно. Він озвучив, що весь цей процес виявився «розподілом влади» і звернувся до ТВК з заявою, аби відкликати підписи представників штабу, який представляє, щоб не брати участь в цьому дійстві. Зі слів Юрія Квочки, ще в момент збору підписів він звернув увагу на низку обставин. Зокрема, стверджує, що людей в приміщення, яке з його слів не здано в експлуатацію та немає юридичної адреси, пускали, але без поставленого підпису вийти звідти не дозволялось. З трибуни він також озвучив, що секретарка міськради Оксана Воротнікова (партія «ЄС») пояснила йому, що за інших п’ятьох депутатів, по яким були відсутні протоколи 1 грудня, вступилися пенсіонерки, які начебто «вибивали всі двері» в міськраді з проханням прибрати зі списку цих міських обранців (тобто залишити їх в складі депутатського корпусу).

Юрій Квочка: «В міськраду просто так натовп бабусь не зайде, сюди не так просто пересічному жителю потрапити, тому все це брехня і провокація.  Ми усвідомили, що відкликається не дев’ять депутатів, а чотири, тобто п’ять чомусь зникли, хоча людей запрошували відкликати саме дев’ятьох міських обранців від заборонених партій. П’ять протоколів дивним чином десь зникли по дорозі, від тієї будівлі, яка немає юридичної адреси і де проводився збір підписів. Куди далі ці протоколи передали і кому – не знаю, але ж повинен був хтось приїхати, офіційний представник від міськради або ж відповідна комісія, взяти ці протоколи, ознайомитися і порахувати, скільки там тих підписів. Я говорю зараз про кінцевий результат – бачу, що сьогодні у ТВК на столі лише чотири протоколи. Я вважаю, що це є прямим порушенням, в тому числі Конституції України, бо в той день людей залучили до збору підписів, аби виключити з депутатського корпусу ВСІХ представників заборонених партій, що є правильною ініціативою, але ж врешті зараз намагаються виключити тільки чотирьох депутатів, які, як я розумію, «неугодні» тим п’ятьом. Своєю сьогоднішньою заявою я відкликаю свій підпис, бо ми зрозуміли, що все це фальсифікація, враховуючи те, як туди запрошувались люди, як відбувався збір підписів, як приймалися документи і т.д.».

Голова ТВК Анатолій Мирончак озвучив, що, дійсно, має на руках тільки чотири протоколи (по депутатам Сіваку, Дінул, Щамбурі та Горівенку), які він надав членам комісії на розгляд. Але він запевнив, що інші п’ять протоколів по Гречкіну, Тростяну, Козаку, Яблунівському, Дешко – станом на 1 грудня ще не надійшли. З яких причин – не озвучив, проте повідомив, що ініціативній групі територіальна комісія дала термін надати їх до 4 грудня (понеділок). Він також розповів ЗМІ, що буде проведена перевірка зібраних 11 листопада підписів.

Анатолій Мирончак: «ТВК буде телефонувати цим людям, подамо запити до держреєстру, долучимо до процесу територіальний підрозділ поліції, будуть питати у людей, чи дійсно вони ставили підписи за пропозицію відкликати того чи іншого депутата. На цьому робота комісій мала б закінчитись сьогодні та зайняла б сорок хвилин».

Відсутність кворуму ТВК. Виклик поліції в міськраду.

Засідання ТВК відкрили не одразу, а після тривалого протистояння. Депутат Володимир Сівак акцентував увагу присутніх та представників ЗМІ на тому, що у комісії немає кворуму для того, аби розпочати роботу. Тому у випадку відкриття засідання – це буде вважатися порушенням закону. Він також повідомив, що введені нові члени ТВК, в тому числі секретарка комісії, не склали, як це передбачено процедурою, присягу, а значить, не мають права брати участь в засіданні. Депутат закликав ТВК не порушувати закон і дотримуватись визначеної законодавством процедури. 

Володимир Сівак: «Я запропонував діяти в межах закону, який чітко передбачає наявність кворуму. У ТВК відбулось три заміни членів комісії, це цілком нормально, але якщо немає кворуму з наявних членів, то голова ТВК має звернутись до центральної виборчої комісії, а там вже звернутись до суб’єктів, які формують ТВК, надати їм час, аби вони внесли відповідні зміни і вже після цього ТВК знову зможе працювати. Дійсних членів комісії  тільки вісім на засіданні і два з них – яких замінили. Чому пан Мирончак (голова ТВК) видав присяги і люди вже в них підписалися, але ж вони мали їх, згідно з процедурою, зачитувати. Він свідомо хоче втягнути людей в цю авантюру. Ви бачили, що сьогодні люди просили відкликати їхні підписи, бо їх ввели в оману, а коли населення неправильно інформують – законодавець передбачив припинення процедури саме через те, що людей дезінформували. Всупереч виборчому кодексу Анатолій Мирончак відкриває засідання ТВК, тому я буду вимушений надіслати у відповідні органи заяву. Залишаю за собою право звернутися і до адміністративного суду».

Засідання ТВК все ж таки було відкрито. Через деякий час в залі з’явились представники Національної поліції. Їх викликав позаштатний працівник міськради Олександр Георгієв. Він пояснив, що зробив це, щоб правоохоронці зафіксували порушення в роботі виборчої комісії та надав відповідні свідчення. Поява в сесійній залі чоловіків у формі викликала неабияке збудження у секретарки міськради Оксани Воротнікової. Вона, Георгієв та двоє правоохоронців покинули залу, вже в коридорі розгорівся конфлікт, який привернув увагу представників ЗМІ (дивіться відео нижче).

Що саме так розхвилювало Оксану Воротнікову вона пояснила в інтерв’ю журналістам:

Оксана Воротнікова: «Справа в тому, що поліцію викликав позаштатний заступник міського голови, який не є ані членом виконкому, ані обіймає якусь посаду в цій будівлі, тобто це людина, яка на сьогодні повинна була би увійти до складу депутатського корпусу від забороненої партії «НАШІ» наступним депутатом. Але оскільки в них нічого не виходить, вони зробили сьогодні засідання ТВК просто цирком. Коли все ж таки робота виборчої комісії розпочалася, Георгієв викликав поліцію, аби завадити роботі ТВК. Комісія може написати листа до ЦВК, що міськрада Южного не може забезпечити роботу комісії. І ось це вже буде скандал, нам це не потрібно, бо ми зі свого боку зробили все, щоб робота комісії розпочалася і продовжувалася».

Олександр Георгієв на закиди Воротнікової пояснив, що членом партії «НАШІ» не був, а спроб увійти до складу депутатського корпусу з початку широкомасштабної війни не робить. В міськраді також нам повідомили, що в разі, якщо відкликати депутатів від заборонених партій вдасться, нові депутати замість них увійти в депкорпус не зможуть, адже ці політичні партії вже ліквідовані на рівні держави.

Олександр Георгієв: «Як громадянин України я став свідком порушення з боку голови ТВК Анатолія Мирончака, він порушує законодавство. На заперечення присутніх, які він отримав протягом години – не відреагував, тому я прийняв рішення викликати поліцію та зафіксувати те, що зараз відбувається. На мою думку, те, що коїться в стінах міськради – це вистава. Вже другий рік війни, але чомусь тільки зараз постало питання щодо депутатів від заборонених партій, саме зараз почалась робота проти них. Однак, як нам відомо, не всіх депутатів від цих партій намагаються відсторонити. Для того, щоб процедура була об’єктивною і законною, мною було вжито таких заходів (виклик поліції)».

Перерва до наступного тижня

В засіданні ТВК, яке тривало близько трьох годин, було оголошено перерву до наступного тижня. Чи буде все ж таки на столі голови територіальної виборчої комісії повний пакет протоколів по всіх депутатах від заборонених партій, як за те підписувалась частина южненців, та як проголосують члени ТВК по кожному з них, тобто, чи відкликають дійсно всіх дев’ятьох депутатів, або ж тільки деяких – дізнаємося з наступних засідань виборчої комісії.

Нагадаємо, раніше міський голова Володимир Новацький в ефірі програми «ПроМова» на каналі Южненського ТБ озвучив, що за цим процесом відкликання депутатів стоїть політична гра, аби виключити з депутатського корпусу та позбавити голосів не всіх міських обранців заборонених партій, як це подавалося раніше в маси, а саме тих, які вийшли з коаліції «бізнесу», або ж взагалі в ній не значилися. З його слів, організатори цього процесу не планують позбавляти мандату всіх представників заборонених партій, а хочуть зробити це вибірково.

Володимир Новацький: «Частина депутатів – це ті, які опікуються проблемами міста, вони ближче до місцевої влади, інша частина – бізнесова. Триває протистояння, не знаю, чим це закінчиться, але хотів би, щоб всі об’єдналися і дочекалися виборів, тоді люди визначяться і оберуть й міського голову, й новий депутатський корпус. От побачите, якщо ці питання все ж таки будуть розглядатися на комісії, то не всіх представників «ОПЗЖ» та «НАШІ» виключатимуть. Хотів би я побачити, як виведуть з депкорпусу Гречкіна (голова «земельної» комісії) та Козака (голова «бюджетної» комісії). Та ніколи в житті їх звідти ніхто не виключить. Це гра в політику. Якщо всіх виключати з цих партій – то тоді, дійсно, всіх, але такого не буде. Дурять южненців, їх збаламутили, зібрали, але побачимо, що буде в результаті… Якщо депутатів виключать, кворум в міськраді для прийняття рішень все одно буде, просто, згідно з процедурою, зменшиться кількість депутатів (зараз їх 26), нових замість «ОПЗЖ» та «НАШІ» заводити в депкорпус не будуть, бо немає таких партій, вони заборонені. Я не хочу сьогодні займатись політикою, це треба робити під час виборів! Наразі треба вирішувати господарські справи в нашій громаді».

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

23 thoughts on “Четверо з дев’яти: часткове відкликання депутатів від заборонених партій спровокувало скандал в Южному (фото, відео)

 1. “Появление мужчин в форме вызвало возбуждение у Воротниковой”))))) давно так не угорал!!! Журналисту респект, вы сделали мой день.
  А в целом конечно цирк, посмотрим что будет дальше.

 2. Позаштатний заступник міського голови… це коли у нас така посада з’явилася?

  1. Вона її сама вигадала. Він позаштатний радник міського голови, а ніякий не заступник.

  2. А це відтоді коли прокурорські взяли в команду гебельса-дждокера щоб оболванити населення. Він це вміє краще васькв акардеона.

  3. Тот придурок, который поверил Новацкому :

   Та зовсім недавно, кукуха у старого улєтєла. Кому Альона затупник`, тому і Георгіев радник

 3. Опять Олег Джумберович Кутателадзе строит козни в Южном. Визирки и Коблево ему мало

 4. Уважаемые горожане!!! Будьте бдительны и внимательны. Запомните, никогда миллионеры не побеждали миллиардеров. Поэтому Южный вообще не всрался кутику. Поэтому тут и пляшут прокурорские обеспечивая тыловой отход (без уголовки) новацкому.А ставленник кутика вялофрегитный.Если мы дадим прокурорским захватить власть, то нам пи**а.Вы посмотрите кто рвется во власть Чего стоит только георгиев. Он 20 лет спаивает молодежь и сцыт горожанам в глаза манипулируя законом. 300 тыс долга налога??? Конечно надо идти во власть, землю под коко бонго узаконить надо. А чего стоит нейков??? Откройте глаза!!! Кутателадзе!!! Открой глаза!!! Скоро твою машину баранецкий побьет.

 5. Админ (админша) Удалишь мой пост, я в ждокерчате напишу про тебя неудобную правду. Имей ввиду. И поф шо дима скажет)
  Эти политиканы уже достали.

 6. 1. Декларации со всех о ком говорится в статье. 2. Отчёт о проделанной работе с каждого. Всё это в открытый доступ. Всех замов меровских уволить. Иначе на выборы явка будет 3%. Повторяю ещё раз, опзж и наши это партии, деятельность которых у нас в стране запрещена. Посему всех нах вместе с линкольнами, фордами, лексусами, мы вам не дурачки какие-то.

  1. А как на счёт демократии? Ведь даже у наших хозяев США не запрещены партия коммунистов, а так же в Германии, Франции и Италии

   1. Коммунисты запрещены везде, кроме как у вражин всяких. А если и нет, то все перечисленные Вами страны помнят что это. Просто только у нас в стране слово парламента и президента не стоит и гроша. И это оченно жаль.

 7. А що це означає “позаштатний працівник”, тобто зовсім ліва людина, яка не є депутатом, яка не працює у виконкомі, щось там робить і щось заявляє???? Знаєте що, мабуть настав час виходити на вулицю, як це роблять в Одесі.

 8. Что делает джокер на базаре, что делает джокер в архивах фонда держмайна? что делает джокер в архитектуре? почему он не платит оренду за землю под коко бонго? почему коко бонго работает незаконно? Почему его кругом полно? Почему джокер , годами сеявший склоки и скандалы в городе, находится в исполкоме? За это кто то голосовал? И в конце концов почему три депутата с его легкой руки защищают родину а он в это время подсижывает Питуську с Оришакой?

 9. В статтi написано , що КОЛИСЬ представляли партiii. Партii уже забароненi і ніякі партіі вони не представляють. Порошенко РЕГИОНАЛ был. Уже солидарность европейская.

 10. Вигнать ОПЗЖ і НАШІ !!!!!! Йде війна з фашистською Росією А ці партії російські ГНАТЬ В ТРИ ШИЇ!

 11. В верховной Раде половина бывших регионалов и комунистов, почему их ни кто не выгоняет?

 12. Давно читаю ТГ Джокер.южный. Не понимаю, те кто скулит на него, вы зачем палитесь. Он вас мажет как масло на хлеб. Вскрывает вас как консервные банки. Джокера в мэры!

  1. Против торговли наркотиками в коко бонго. :

   Саня? Ты бессмертен? Ты много людям нагадил. Расплата будет, сам не поймешь от кого. А прикинь если все те, которым ты нагадил обьеденятся??? Горький опыт васьки окардиона тебя ничему не учит?

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.