В Україні зміниться порядок надання відпустки військовослужбовцям

Украина

В Україні зміниться порядок надання відпустки військовослужбовцям із передової. Вони можуть піти у відпустку без пояснення причин. Але при цьому є одна умова, яка має бути дотримана для того, щоб відпроситися з фронту. Відповідний законопроект №8081, яким буде внесено зміни до Закону України “Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” вже отримав схвалення комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони.

Зокрема, зміни стосуються порядку надання відпустки військовослужбовцям у період воєнного стану. Якщо цей законопроект проголосують, то пункт 18 статті 10-1 вищезазначеного закону виглядатиме так:

“В особливий період під час дії воєнного стану військовослужбовцям може надаватися частина щорічної основної відпустки, за одночасної відсутності не більше 30 відсотків загальної чисельності військовослужбовців певної категорії відповідного підрозділу, а також відпустка за сімейними обставинами та з інших поважних причин зі збереженням грошового забезпечення”.

Наразі відпустку військовослужбовцям з передової дають лише за наявності поважної причини. Однак, якщо новий закон буде ухвалено, то вони матимуть можливість брати відпустку без пояснення причин. Але при цьому є одна обов’язкова умова. Відпустку військовослужбовцю під час воєнного стану зможуть дати лише в тому випадку, якщо в підрозділі, де він служить, на той момент відсутні не більше 30% особового складу. 

При цьому тривалість такої відпустки становить не більше десяти календарних днів, до яких ще даються дні на проїзд до місця проведення відпустки та назад у межах України. При цьому на дорогу в один кінець дають не більше як дві доби. Таким чином, разом із дорогою військовослужбовець може перебувати у відпустці до 14 днів.

Джерело: biz.today.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.