В Україні з’явилася нова пам’ятна банкнота: як виглядає та де можна придбати

Украина

Національний банк України випустив нову пам’ятну банкноту. Купюру номіналом 20 гривень присвятили боротьбі України проти російських загарбників та увічненню сили духу українського народу, його стійкості, незламності та героїзму. Про це повідомляє пресслужба НБУ. Зазначається, що пам’ятна банкнота з назвою “Пам’ятаємо! Не пробачимо!” вводиться в обіг з 23 лютого 2023 року.

“Назву не треба розшифровувати, вона зрозуміла та близька кожному українцю. Вона промовляє: ми стоїмо і вистоїмо, переможемо”, — йдеться у повідомленні.

У чому особливість нової банкноти

У НБУ зазначають, що нова банкнота унікальна та не схожа на звичайні українські банкноти, адже має яскравий та виразний дизайн, виконаний вертикально. Основним зображенням лицьового боку пам’ятної банкноти є світлина фотографа Олексія Смірнова, на якій троє українських військових встановлюють державний прапор України на тлі фрагментів карти нашої країни та прапорів країн, які підтримують Україну.

Основне зображення зворотного боку пам’ятної банкноти – стилізована композиція, що уособлює:

  • фізичні страждання та духовні переживання українців в окупації – зв’язані руки за спиною, за якою вгадується постать зі слідом від кулі у вигляді маку (автор дизайну Сергій Мішакін), обабіч якої – стилізовані крила з полум’я свічок;
  • угорі на тлі абрисів зруйнованих будівель – терновий вінок, символ мучеництва, праворуч від якого – захисний елемент, кольорова композиція, що поєднує зображення калини та протитанкового їжака.

Зазначається, що над дизайном цієї пам’ятної банкноти працював заслужений художник України Володимир Таран.

Де можна придбати банкноту

Відомо, що тираж банкноти – обмежений, він становить 300 тисяч штук, з яких:

  • 200 тисяч штук – у сувенірній упаковці;
  • 99,9 тисячі штук – у конвертах.

Водночас придбати пам’ятну банкноту можна буде в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ. Банкноти з першої частини тиражу надійдуть у продаж вже 24 лютого, а наприкінці березня банкнота надійде для реалізації до банків-дистриб’юторів.

Джерело: progroshi.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.