Українці зможуть одружитися або розлучитися за кордоном: що для цього потрібно

Украина

За час повномасштабної війни в Україні одружилися близько 170 тисяч людей, що майже на 25% більше ніж за попередній рік. Водночас протягом 2022 року розлучилися понад 60 тисяч пар. Відтепер українці, які змушені були виїхати за кордон, матимуть можливість одружитися або розлучитися прямо на місці перебування.

Закордонні дипломатичні установи України тепер зможуть користуватися Державним реєстром актів цивільного стану громадян. Це дасть їм можливість проводити держреєстрацію актів цивільного стану, вносити зміни до актових записів, поновлювати й анульовувати її.

Також закордонні дипломатичні установи зможуть повторно видавати свідоцтва про держреєстрацію та витяги з Реєстру. Документи видаватимуться незалежно від місця зберігання паперового носія. Таким чином, українцям за кордоном буде спрощено доступ до послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану і скорочено строки їх отримання у закордонних дипломатичних установах України.

Прийняте рішення набуде чинності вже на початку лютого, а МЗС визначить закордонні дипломатичні установи, які здійснюватимуть надання послуг у сфері держреєстрації актів цивільного стану з використанням Реєстру.

Джерело: borgexpert.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме: