На Одещині готуються до старту кампанії з імунізації диких тварин проти сказу

Украина

В період жовтня-листопада цього року на території Одеського району, до якого входить і Южненська ОТГ, буде проведена пероральна імунізація м’ясоїдних тварин  проти сказу. Під час цих заходів спеціалісти оброблятимуть площу декількох угідь. При цьому буде застосовуватися вакцина антирабічна для пероральної імунізації. Про це повідомили в управлінні ЖКГ Южненської міськради з посиланням на отриманий лист від Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області.

«Приманка має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м’ясокісткового борошна. Всередині – желеподібна капсула з вакциною проти сказу. Дані заходи забезпечать створення стійкого імунітету в диких тварин, які є основними розповсюджувачами збудника сказу, та значно покращать ситуацію в регіоні. Вакцина створює специфічний імунітет при пероральному застосуванні, не виділяє вакцинний вірус зі слиною», – говориться в листі.

В Держпродспоживслужбі наголосили, що ця приманка є безпечною для людей, тварин, екології та використовується на території України більше трьох років. Однак, спеціалісти служби звертаються до жителів громади з проханням, в разі виявлення приманок, не брати їх руками і не переміщувати з місць розкладання.

Враховуючи воєнний стан в Україні, цього року пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин проводитиметься не шляхом розкидання приманок з вакциною з літаків над лісовими, мисливськими та польовими угіддями, а їх наземним розподілом поза територій населених пунктів і водойм. Площа Одеської області, яка підлягає вакцинації, становить 9139,25 кв. км. В кампанії будуть задіяні близько 900 осіб у складі 120 груп, до яких обов’язково увійдуть лікарі ветеринарної медицини державних районних і дільничних лікарень Головного управління, а також єгері або лісники, представники органів місцевого самоврядування – повідомили в Держпродспоживслужбі.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

1 thought on “На Одещині готуються до старту кампанії з імунізації диких тварин проти сказу

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.