Мінекономіки до кінця року запустить сервіс для бронювання чоловіків

Украина

До кінця 2023 року в нашій країні має запрацювати сервіс для бронювання військовозобов’язаних. Його роботу погоджують наразі із багатьма відомствами. Про це йдеться у відповідному проєкті постанови Кабміну, який розробило Міністерство економіки.

Сервіс “єБронювання” зараз узгоджують із:

 • органами центральної влади;
 • Державною податковою службою;
 • Пенсійним фондом;
 • бізнесом та іншими зацікавленими сторонами.

Мінцифри забезпечуватиме технічний супровід нового проєкту. Але варто звернути увагу, що окрему платформу чи програму для “єБронювання” не запускатимуть. Доступ до нової послуги відбуватиметься через популярний додаток “Дія”. Однак, за даними відомства, цифровізація бронювання не змінить інших чинників та правил бронювання.

Керівники підприємств зможуть дізнатися через сервіс, скільки вони можуть забронювати військовозобов’язаних працівників – це стане можливим завдяки обміну між реєстрами Міноборони, Генштабу ЗСУ та органів держвлади.

Також під час введення облікових даних про кожного працівника можна буде дізнатися:

 • чи має чоловік дефіцитну спеціальність;
 • чи потрапляє він під бронювання;
 • чи необхідна актуалізація даних про нього у військкоматі тощо.

У тому випадку, якщо військовий відповідає всім критеріям бронювання, то йому нададуть відстрочку від мобілізації на півроку. Якщо є необхідність, то можна оформити бронювання на місяць. Також громадянин має звернутися до ТЦК із всім переліком документів, після цього роботодавець зможе забронювати працівника.

Коли сервіс “єБронювання” вже запрацює, чоловіки отримують на руки витяг із відповідного реєстру військовозобов’язаних, а не паперовий витяг із наказу Міністерства економіки. У ній буде QR-код, який зчитуватиметься при перетині кордону.

Яка процедура бронювання працівників

Процес бронювання військовозобов’язаних може тривати певний період. В першу чергу організація повинна звернутися до державних органів влади. Вони протягом 10 днів проводять процедуру визнання підвриємства “критично важливим”, а далі треба пройти інші етапи:

 • органи держвлади протягом не більше п’яти робочих днів подають списки військовозобов’язаних, яких підприємство хоче забронювати;
 • протягом 10 робочих днів Генштаб ЗСУ має погодити ці списки та подати їх до Міністерства економіки;
 • Міністерство економіки має прийняти рішення про бронювання працівників протягом не більше п’яти робочих днів;
 • військовозобов’язані зараховуються на спеціальний військовий облік ТЦК СП протягом не більше п’яти робочих днів.

Джерело: progroshi.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.