До 10% від зарплати: у Мінсоцполітики виступили за збільшення відрахувань на накопичувальні пенсії

Украина

Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович заявила, що до системи накопичувального пенсійного забезпечення потрібно відраховувати не менше 7-10% заробітку, оскільки 3%, які пропонуються в законопроєкті №9212, замало. Про це вона сказала в ефірі телемарафону. За її словами, законопроєктом передбачена обов’язкова сплата внесків до накопичувальної системи і роботодавцем, і працівниками. Спочатку обов’язкова сплата стосуватиметься лише роботодавців, однак працівники на старті реформи можуть робити ці внески добровільно. Жолнович зазначила, що у подальшому цей момент буде більш чітко регламентований.

«Середній внесок, який би покривав усі необхідні видатки і зберігав кошти в їх еквіваленті для людини, це щонайменше 7-10% з плати. Сьогодні ми передбачаємо до 3% обов’язкового [внеску] з роботодавця – це трохи мало. Очевидно, що сам працівник своїми коштами повинен долучатися, щоб його внесок був оптимальним і з цього можна було отримати вигоду», – висловилася міністерка.

Також вона додала, що впровадження обов’язкового пенсійного накопичення можливе лише за умови створення відповідної інфраструктури, на що потрібен як мінімум рік.

«Щоб повноцінно запустити накопичувальну систему, нам потрібно створити державний накопичувальний банк, бо, за оцінками соціологів, переважна більшість людей довіряють саме державним банкам. Хоча надалі в систему зайдуть і приватні структури, і недержавні пенсійні банки. Тобто у людей буде вибір, куди інвестувати кошти. Але спочатку потрібно побудувати цифрові системи збору та адміністрування цих коштів. На це потрібен час, як мінімум рік. Отже, саме тільки ухвалення закону i старт його виконання не означає, що прямо завтра почнуть збирати кошти. Ні, спочатку потрібно все підготувати”, — підкреслила Жолнович.

Нагадаємо, що у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 9212 про запуск накопичувальної пенсійної системи з 2023 року. Законопроєктом передбачається встановити обов’язкову участь у системі накопичувального пенсійного забезпечення всіх категорій працюючих осіб до досягнення ними 55 років та обов’язкову сплату роботодавцями пенсійних внесків на користь таких найманих працівників. Так, роботодавці сплачуватимуть 1% у 2023 році, 1,5% – у 2024, 2% – у 2025 роках від розміру заробітної плати працівників, а держава буде співфінансувати такі внески на паритетних засадах за рахунок коштів держбюджету.

Система накопичувального пенсійного забезпечення працюватиме у комбінованому варіанті, до 2026 року внески громадян акумулюватиме державний пенсійний фонд, з 2026 року учасники системи зможуть обрати для себе будь-який авторизований недержавний пенсійний фонд, куди будуть сплачуватись внески.

Джерело: Мінфін.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

3 thoughts on “До 10% від зарплати: у Мінсоцполітики виступили за збільшення відрахувань на накопичувальні пенсії

    1. Оля, Ви точно знаете , чому йде будивля на пляжи Червона шляпка , все позастроювали ,дужешвидко вся прилегла територия ,скоро неможна буде зайти до моря ,заразйде цилодобове буивництво споруд ?

  1. У меня есть вопрос. Куда деваются пенсии людей не доживших до пенсионного возраста? В чей карман они ложатся?

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.